Zadajte hľadaný výraz

  • Inzercia
Komerčné informácie Z ekonomiky

Ušetriť až tretinu nákladov nie je problém

Ušetriť až tretinu nákladov nie je problém
insert_photopoľnoinfo.sk - Konateľ spoločnosti Jukos, spol. s r. o. Jozef Čermák pri preberaní ocenenia Zlatý kosák.

Keď spoločnosť Jukos z Bežoviec získala pred 16 rokmi svoj prvý Zlatý kosák, za big bagy – veľkoobjemové vaky, ktoré boli v tom období na Slovensku absolútnou novinkou, tak tomuto spôsobu balenia materiálov mnohí nedávali dlhú životnosť. Čas ale ukázal, že našli široké uplatnenie nie len v potravinárskom a chemickom priemysle, ale i v poľnohospodárstve. Na tohtoročnom Agrokomplexe získala spoločnosť Jukos svoj druhý Zlatý kosák. A znova za novinku na slovenskom trhu, ktorou je silážna prieťažná fólia Silotite PRO od výrobcu Bpi.formipac.

„Táto fólia dokáže poľnohospodárom ušetriť až tretinu nákladov, oproti bežnej fólii,“ uviedol Jozef Čermák, konateľ spoločnosti.

Dôvody je potrebné vidieť, že 25 mikrónová štandardná fólia má návin na jednej rolke 1500 metrov a nová Silotite PRO má hrúbku 20 mikrónov a návin 2000 metrov. Fólia pritom pri balení vykázala rovnakú pevnosť, pružnosť a lepivosť ako fólia 25 mikrónová. Cena fólie je pritom nezmenená a preto, pokiaľ ste predtým vedeli urobiť z balenia približne 18 balíkov siláže, v súčasnosti je to s novou fóliou približne 24 balíkov.

Nový obalový materiál, ktorý sa v západnej Európe začal predávať len v apríli, už vyskúšali vo Vikartovskej agrárnej spoločnosti. Počas skúšky sa spotrebovalo 6 kusov fólie Silotite PRO 750 mm farba ECO. Z uvedeného množstva sa zabalilo 135 balíkov krmiva. Podľa vyjadrenia zástupcu Vikartovskej agrárnej spoločnosti, sa z rovnakého množstva fólie Silotite 750 mm, hrúbky 25 mikrónov zabalilo len 102 ks balíkov krmiva.

Okrem už spomínaných výhod, s fóliou Silotite PRO zabalíte viac balíkov za hodinu, produkujete menej odpadu a tým aj šetríte životné prostredie a napríklad zmenšujete i stratu pri výmene cievky na baličke a tým dosahujete vyšší výkon stroja.

Nový typ fólie má v portfóliu výrobkov jedine spoločnosť Jukos, spol. s r. o. Bežovce, kde Vám ponúknu i komplexné informácie.

Autor článku: Juraj Huba - poľnoinfo.sk
Zdroj obrázku: poľnoinfo.sk - Konateľ spoločnosti Jukos, spol. s r. o. Jozef Čermák pri preberaní ocenenia Zlatý kosák.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments