Zadajte hľadaný výraz

MPRV SR Z ekonomiky

Úplné vyčerpanie prostriedkov z PRV môže byť v roku 2010 problematické

Skutočnosť, že až 56,2 %, teda 651,1 milióna eur z rozpočtových výdavkov agrorezortu má v roku 2010 pripadnúť na Program rozvoja vidieka (PRV), je podľa Slovenskej poľnohospodárskej a potravinárskej komory (SPPK) dôkazom štrukturálnej nevyváženosti agrárneho rozpočtu.

“Čerpanie týchto prostriedkov v plnom rozsahu môže byť problematické, lebo taký vysoký objem Pôdohospodárska platobná agentúra (PPA) nikdy doteraz nemusela zadministrovať,” konštatoval pre TASR tlačový hovorca SPPK Stanislav Nemec.

Pripomenul, že v roku 2009 pripadlo PPA v rámci Programu rozvoja vidieka obhospodáriť čiastku 352,6 milióna eur, zatiaľ čo v roku 2010 to bude podľa plánovaného rozpočtu takmer dvojnásobok, vyše 651 miliónov eur.

“Samospráva sa obáva, či takýto nárast dokáže platobná agentúra zvládnuť, nehovoriac o tom, že ani investičná aktivita a teda aj prísun žiadostí o platby nemusí mať zo strany poľnohospodárov v zložitej ekonomickej situácii stúpajúcu tendenciu,” uviedol Nemec.

Dodal, že “okrem toho nemalú časť nárastu zdrojov v Programe rozvoja vidieka odčerpajú zrejme na nepoľnohospodárske projekty obce, ktoré dosiaľ nemali možnosť žiadneho čerpania týchto prostriedkov”.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku:

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments