Zadajte hľadaný výraz

Zo sveta

Ukrajinský minister hospodárstva hovorí o tichej dohode medzi cukrovarmi

Ukrajinský minister hospodárstva hovorí o tichej dohode medzi cukrovarmi
insert_photoarchív - poľnoinfo.sk

Ukrajinský minister hospodárstva Bohdan Danilishin je presvedčený, že nedávne zvýšenie cien cukru je spojené s tichou dohodou medzi cukrovarmi o cene cukru.

„Myslím si, že na trhu s cukrom, existuje tajná dohoda medzi cukrovarmi, aby prostredníctvom cenovej politiky zabezpečili svoje ekonomické záujmy,“ vyhlásil minister 6. augusta.

Okrem toho poznamenal, že ministerstvo dospelo k tomuto záveru po hlbokej analýze súčasnej situácie na trhu. „Zdá sa, že cukru je v krajine veľmi veľa a nie je dôvod na nárast cien na trhu. Napriek tomu však v posledných troch mesiacoch došlo k dramatickému nárastu ceny cukru,“ s údivom konštatuje B. Danilishin.

Podľa jeho slov, v budúcom roku, vzhľadom na zložitú situáciu v sektore cukru, ministerstvo hospodárstva plánuje stimulovať výrobu cukru, napríklad prostredníctvom lacnejších úverov pre cukrovary.

Na Ukrajine dochádza v posledných rokoch k nárastu maloobchodných cien cukru. Mnohí experti to pokladajú za neopodstatnené, pretože domáce zásoby cukru zodpovedajú približne štvormesačnej spotrebe krajiny. Ako uvádzajú zdroje z ministerstva, prechodné zásoby cukru na Ukrajine k 1. septembru tohto roka tvoria okolo 600-700 tisíc ton. Kapacita ukrajinského trhu s cukrom sa odhaduje na cca 1,8-2 miliónov ton ročne.

Autor článku: Martin German - poľnoinfo.sk
Zdroj obrázku: archív - poľnoinfo.sk

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Predchádzajúci článok
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments