Zadajte hľadaný výraz

MPRV SR Z domova

Štátny tajomník už hovorí o predĺžení moratória

Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka podľa informácií jeho štátneho tajomníka Gabriela Csicsaia 17. decembra 2010 oficiálnym listom adresovaným ministrovi financií SR požiadalo o predĺženie moratória na predaj poľnohospodárskej pôdy cudzincom o ďalšie tri roky. Rezort pôdohospodárstva podľa neho trvá na využití možnosti predĺženia moratória na predaj poľnohospodárskej pôdy cudzincom.

“Sme si vedomí, že len predĺženie moratória samo o sebe nie je dostačujúcim nástrojom ochrany slovenskej poľnohospodárskej pôdy pred jej lacným predajom zahraničným investorom. Zdá sa, že nákup poľnohospodárskej pôdy zahraničnými subjektmi bol doteraz na okraji záujmu politických strán ovládajúcich ministerstvo pôdohospodárstva,” zdôraznil Csicsai.

Ten ďalej uvádza, že je najvyšší čas na zmenu prístupu ochrany vlastníctva poľnohospodárskej pôdy.

„Slovenský poľnohospodársky sektor je kapitálovo dlhodobo poddimenzovaný, čo má príčinu v odlišnom smerovaní pôdohospodárstva oproti starým členským štátom EÚ počas posledných 60 rokov,” konštatoval.

„V záujme dosiahnutia rovnakej štartovacej čiary v európskom agrosektore pre slovenského poľnohospodára predĺženie moratória vnímame ako prvé z radu opatrení, ktoré bude treba prijať, aby sme účinne dokázali zmierniť handicap voči kapitálovo oveľa silnejším zahraničným investorom,” prízvukoval štátny tajomník.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
6 Komentárov
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
View all comments
Anonym
Anonym
30. december 2010 20:52

konečne jeden múdrý človek na misterterstve polnohospodárstva

Anonym
Anonym
31. december 2010 0:04

I mne sa tak zda, aj ked som ho nikdy nevidel. Len čo občas čítam na poľnoinfe. Zdá sa byť schopný, aj keď si neviem predstaviť, ako fungujú zo sučasným na ministerstve. Jeden niečo povie druhý povie iné. Žiaľ ten čo drží stránku družstevníkom je Csicai.

Anonym
Anonym
31. december 2010 18:22

áno veru hej slovenský sektor nieje poddimenzovaný je iba zbavený sedliakov na vlastnom !čiže moratorium tak na 20 rokov!!!§

zetor
zetor
2. január 2011 22:22

Treba to spravit ako v madarsku tam povedali ze nezaujima nás názor EU zákaz predaja polnohospodárskej pôdy navždy,, inač ja sa čudujem nad tým prečo by mal mať niekto cudzí pozemky na slovensku ved asi preto sa to volá slovensko lebo by to mali vlastniť len slováci a nie dáni… Celý komentár »

Fero
Fero
12. január 2011 14:44

Ten nazor,ze preco by mal niekto cudzi mat pozemky na Slovensku,je typicka Slovenska zaostalost a xenofobia preco je tu teda cudzia fabrika Kia,Peugeot atd.na Slovensku?Lebop prinasaju pracu pre Slovakov a ti cudzinci musia platit dane atd,a tie fabriky si na aute neodvezu tak ako sa poda neda odviest prec,a Ten… Celý komentár »

poda
poda
12. január 2011 19:25

Klasicky primitiv,ano prinasaju pracu slovakom ale dokedy??a ziadne dane neplatia lebo maju danove prazdniny tak sa prosim ťa spametaj,,asi nerobiš v polnohospodarstve tak nevieš o čom je reč my čo v tom robíme vieme svoje,,samozrejme všetky vlády podporia len zahraničných podnikatelov ale slovenskych nikdy, preto su tu len zahraničné fabriky,… Celý komentár »