Zadajte hľadaný výraz

Článok dňa MPRV SR Z ekonomiky

Štátny tajomník agrorezortu je známy!

Štátny tajomník agrorezortu je známy!
insert_photoSberbank

Dnes bol vládou schválený návrh na vymenovanie štátneho tajomníka Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Slovenskej republiky. Prvým štátnym tajomníkom je Martin Fecko, zakladajúci člen hnutia OĽaNO.

Druhým štátnym tajomníkom je Samuel Vlčan, ktorý do agrorezortu vstupuje z bankového sektora. Medzinárodné vzťahy vyštudoval na prelome osemdesiatych a deväťdesiatych rokov na známom Moskovskom štátnom inštitúte medzinárodných vzťahov.

„MGIMO bola za mojich čias jediná diplomatická škola vo východnom bloku,“ citovali v minulosti Lidové noviny Miroslava Lajčáka, bývalého ministra zahraničných vecí.

Známymi absolventmi sú aj ďalší bývalí ministri zahraničia ako Eduard Kukan alebo Ján Kubiš, bývalý podpredseda Európskej komisie Maroš Ševčovič či spolumajiteľ skupiny Penta Jaroslav Haščák.

„Na MGIMO mohli študovať len ľudia bezvýhradne oddaní komunistickej strane a preverení ŠTB,“ informovali v roku 2018 aktuality.sk.

Právnické vzdelanie získal na Univerzite Komenského v Bratislave.

Počas pracovnej kariéry pôsobil v oblasti práva a bankovníctva. Na prelome milénia viedol právne oddelenia HVB Banky a neskôr Slovenskej sporiteľne. V nej bol aj členom predstavenstva.

Od roku 2010 pracoval ako generálny manažér Hypo Alpe-Adria-Bank v Bosne a Hecegovine. Následne pôsobil na pozícii generálneho manažéra Sberbank Slovensko.

Sberbank je najväčšia banka v Rusku, ktorej zisk je štyrikrát väčší ako zisk jej najväčšieho konkurenta. Sberbank ovládala ruská centrálna banka a od tohto roku priamo ruské ministerstvo financií.

Do funkcie štátneho tajomníka MPRV SR prechádza z postu výkonného riaditeľa spoločnosti WP TECH zameranej na odpadové hospodárstvo a recykláciu. Spoločnosť bola založená v roku 2015 a vlani dosiahla, podľa finstatu, tržby viac ako 2 milióny eur a zisk takmer 100-tisíc eur. V roku 2018 pritom tržby spoločnosti boli približne 85-tisíc eur. Štatutárom je okrem Samuela Vlčana aj Juraj Járik.

Autor článku: Juraj Huba - poľnoinfo.sk
Zdroj obrázku: Sberbank

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments