Zadajte hľadaný výraz

Článok dňa Kvízy Z domova

KVÍZ: Pamätáte sa na porevolučných ministrov agrorezortu?

KVÍZ: Pamätáte sa na porevolučných ministrov agrorezortu?
insert_photoTASR - Minister pôdohospodárstva SR Pavel Koncoš v spoločnosti predstaviteľov vlády a zákonodarného zboru Slovenskej republiky 19. augusta 1999 v Nitre otvoril 26. ročník medzinárodného poľnohospodárskeho a potravinárskeho veľtrhu Agrokomplex ´99. Na snímke predseda NR SR Jozef Migaš /druhý zľava/, slovenský premiér Mikuláš Dzurinda /tretí zľava/, generálny riaditeľ spoločnosti Agrokomplex a výstavníctvo Ladislav Švihel /štvrtý zľava/ a Pavel Koncoš /uprostred/.

Ján Mičovský práve zastáva sedemnáste funkčné obdobie agroministra od decembra 1989. Niektorí z jeho predchodcov na ministerskú stoličku zasadli viac ráz, preto slovenské poľnohospodárstvo, za ostatných tridsať rokov, riadilo „len“ štrnásť ministrov. Spomeniete si na všetkých? Odpoveď, ako sa orientujete v najvyššom poschodí rezortnej politiky poskytne náš kvíz.

Kto bol ministrom Ministerstva poľnohospodárstva a výživy Slovenskej republiky v prvej porevolučnej Vláde národného porozumenia?
V posledný deň roku 1992 zaniklo Česko-Slovensko a vznikli dva nezávislé štáty Slovenská a Česká republika. Spomeniete si na meno posledného federálneho ministra poľnohospodárstva a výživy?
Ktorý porevolučný minister pôdohospodárstva je rekordérom, čo sa týka počtu dní vo funkcii (za všetky funkčné obdobia)?
Rezort poľnohospodárstva v histórii Slovenskej republiky viedli aj ženy. Koľko ich bolo?
Do čela ministerstva, pod ktoré spadalo poľnohospodárstvo, boli niektorí ministri menovaní dvakrát. Ktorému z nižšie uvedených sa to nepodarilo:
Nominanti ktorej strany (hnutia) najdlhšie riadili ministerstvo, pod ktoré spadalo poľnohospodárstvo?
Obvykle je minister nominantom len jednej strany alebo hnutia. Jeden bol, ale v dvoch funkčných obdobiach nominovaný rozdielnymi stranami. Je ním:
Ministrom pôdohospodárstva, ktorý sa preslávil svojou rozlúčkovou tlačovou konferenciou v kravíne je:
Najviac zmien na poste ministra pôdohospodárstva sme zažili počas vlády Roberta Fica od 04. 07. 2006 do 08. 07. 2010, keď vládnu koalíciu tvorili strany SMER- SD, ĽS – HZDS a SNS. Koľko ministrov sa za uvedené obdobie vystriedalo vo vedení rezortu?
Dôležitým dokumentom, ktorý každoročne poskytuje obraz o aktuálnom stave rezortu je Správa o poľnohospodárstve a potravinárstve v Slovenskej republike (Zelená správa). Kto bol ministrom poľnohospodárstva v roku, keď bola po prvý raz prerokovaná?
Ktorý minister viedol agroministerstvo v čase vstupu Slovenskej republiky do Európskej únie?
Odkedy je Ing. Ján Mičovský, CSc. ministrom pôdohospodárstva?
Zobraziť odpovede
Skontrolovať odpovede

Autor článku: Milan Róžik
Zdroj obrázku: TASR - Minister pôdohospodárstva SR Pavel Koncoš v spoločnosti predstaviteľov vlády a zákonodarného zboru Slovenskej republiky 19. augusta 1999 v Nitre otvoril 26. ročník medzinárodného poľnohospodárskeho a potravinárskeho veľtrhu Agrokomplex ´99. Na snímke predseda NR SR Jozef Migaš /druhý zľava/, slovenský premiér Mikuláš Dzurinda /tretí zľava/, generálny riaditeľ spoločnosti Agrokomplex a výstavníctvo Ladislav Švihel /štvrtý zľava/ a Pavel Koncoš /uprostred/.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments