Zadajte hľadaný výraz

Z domova Zaujímavosti

Stanovisko Vidieckej platformy: Pán minister, neurážajte nás!

Stanovisko Vidieckej platformy: Pán minister, neurážajte nás!
insert_photoTASR

Vážený pán minister Mičovský, pri všetkej úcte ktorú máme k Vašej osobe aj k úradu ktorý zastávate, považujeme Vaše vyhlásenie za grandiózne prozaické dielo, ktorému ale fakty buď chýbajú, alebo boli účelovo pozmenené.

Nie je pravda, že Vaši kritici boli ticho. Vaši kritici, ku ktorým dnes už patria všetky samosprávy a stavovské združenia v rezorte, okrem tej jedinej „správnej“, upozorňujú na Vaše zvláštne počínanie už viac ako 6 mesiacov. Vaši kritici, okrem politických súperov, od ktorých vyhlásení sa my dištancujeme, stáli v čele prvého, skutočného protestu farmárov na Slovensku. Je pre nás skutočne nepochopiteľné toto prekrúcanie pravdy práve Vami, nositeľom ocenenia Biela Vrana.

Dňa 11.1.2021 sme Vás otvoreným listom vyzvali, aby ste zasiahli do pokusu ovplyvniť jednotlivých uchádzačov na post generálneho riaditeľa PPA. Nikto nikdy netvrdil, že Vy, alebo Váš úrad manipulujete samotné výberové konanie a preto je nám viac ako zvláštne, že odpoveď vediete týmto smerom. Zrejme sám viete, prečo to robíte, my to nevieme.

Kontakt po výzve nenastal

Je verejne známe, že prvé kolo VK technicky vyhral pán H. Jeho nevymenovanie nebolo Vaše dobrovoľné rozhodnutie, konali ste až pod tlakom širokej verejnosti, ktorá spochybnila tohto výhercu práve pre jeho spojenie so spoločnosťou, ktorá ako všetci vieme, vykonávala audit dozor nad PPA počas tej, Vami definovanej „ťaživej“ minulosti PPA.

Je zarážajúce, že po zverejnení našej verejnej výzvy ste ani neprejavili ochotu nás kontaktovať, aby ste získali bližšie informácie o faktoch, ktoré boli dôvodom našej výzvy. Jednoznačne to preukazuje, že o získanie faktického pohľadu na problém v skutočnosti nemáte záujem a všetko sa snažíte prekryť nejakým imaginárnym nepriateľom, škriatkom a politickým bojom medzi Vami a všetkými, ktorí si dovolia žiadať od Vás pravdu, česť, transparentnosť, otvorenosť a skutočnú prácu v prospech slovenského vidieka.

Dovolíme si len jedinú úvahu. Ak kandidát H. vyhral prvé kolo, ale nebol vymenovaný pre historické spojenie s auditnou spoločnosťou, prečo nebol automaticky vylúčený z druhého kola? Bol len štatista, alebo druhý pokus či verejnosť zabudne? Nie pán minister, verejnosť nezabúda.

Možno pozabudla v prípade pána Gajdoša, ktorý bol v istom čase tiež horúci uchádzač o post generálneho riaditeľa PPA. Bolo to v čase, keď ste pod tlakom okolností odvolali Kožucha a Gajdoš neuspel zrejme pre historické väzby na minulosť s PPA, ktoré boli v danom čase Vami vyhodnotené ako závažná prekážka pre jeho vymenovanie do pozície GR PPA. Po pár týždňoch, pri prvej príležitosti, prekážka zrejme zázrakom zmizla z Vašej pamäte a už nič nebránilo jeho vymenovaniu za štátneho tajomníka, mimochodom funkčne nadriadeného GR PPA.

Nehádžte nás do jedného vreca

Iste, plne si uvedomujeme, že je Vaše právo vyberať kľúčových ľudí okolo Vás a nikdy sme ho nespochybnili, ale je naše právo Vás žiadať o vysvetlenie prečo sa obklopujete ľuďmi, proti ktorým sme stáli v štrajku na Tyršovom nábreží.

Nehádžte nás do jedného vreca s tými, proti ktorým my, na rozdiel od Vás bojujeme už viac ako 10 rokov. Urážate nás a dokazujete len to, že bez ohľadu na to, kde pravda je, tvrdíte, že ju obhájite. Vašu pravdu, nie tú skutočnú.

Na Váš citát odpovieme naším „Kto nezabráni krivde, je rovnako vinný ako ten, kto ju spáchal“

Autor článku: Ing. Anna Balková, členka Výkonného výboru Vidieckej platformy
Zdroj obrázku: TASR

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
1 Komentár
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
View all comments
Nohavica
Nohavica
26. január 2021 11:45

…pani Balková, toto ste napísali dobre…pravdivo a pritom s rešpektom…
…mám však taký dojem, že výber kľúčových ľudí nie je v rukách ministra…jeho majú len na ukazovanie…