Zadajte hľadaný výraz

AX 2019 Okrúhle stoly
Tatra banka 2018-12
Pottinger 2018
Z domova Zaujímavosti

Esin Group: Líder Iniciatívy poľnohospodárov vydiera

chat_bubbleKomentáre: 6 visibilityZobrazenia: 1526
UniCredit Bank 2018

Líder farmárskych protestov a Zduženia Iniciatíva poľnohospodárov František Oravec je podozrivý zo spoluúčasti na závažnom trestnom čine. V oznámení pre médiá to uvádzajú akcionári firmy Esin Group, a.s. Vlastimil Majerčák a Tomáš Kukučka. Táto spoločnosť má dlhodobý spor s Františkom Oravcom a jej predstavitelia sú presvedčení, že všetky mediálne a politické aktivity Františka Oravca sú iba kamuflážou pre zakrytie jeho skutočných aktivít.

„Vyzývame všetky médiá, aby sa prišli zajtra 12.februára pozrieť na súdne pojednávanie do Košíc. Tam uvidia, kto je pán Oravec, ktorý sa pasoval za ochrancu práv malých a slabých, proti veľkým a silným“, uvádza sa v stanovisku firmy Esin Group, a.s..

Súdne pojednávanie sa zaoberá prípadom obvineného Marcela H., ktorého polícia v roku 2017 prichytila pri pokuse o nelegálny nákup výbušnín. Pri nasledujúcej domovej prehliadke u neho našli nielen zbrane a výbušniny, ale aj fotografie majiteľov Esin Group, a.s., ich rodinných príslušníkov, domov, áut a chát. Obvinený Marcel H. je bratrancom Františka Oravca a zo svedeckých výpovedí vyplynulo, že sa zameriaval na predstaviteľov firmy Esin práve na žiadosť Františka Oravca.

„Toto je pravá tvár Františka Oravca. Toho istého pána, ktorý podľa nás podviedol väčšinu slovenských médií, podpredsedníčku parlamentu aj generálneho prokurátora. Toho istého pána, ktorý oklamal celé Slovensko keď nás obvinil z fyzického útoku. Tento pán nás dlhodobo a systematicky vydiera, zastrašuje a dokonale pritom podvádza verejnú mienku v celej krajine“, uvádza sa ďalej v stanovisku firmy Esin Group a.s..

Esin: Človek, ktorý podľa nášho hlbokého presvedčenia podviedol takmer celé Slovensko

Firma sa preto definitívne rozhodla, že sa bude aktívne a verejne brániť. Jej majitelia sú ochotní predstúpiť pred všetky médiá a odpovedať na všetky otázky.

„Ešte do konca minulého roka sme boli ochotní s Františkom Oravcom vyjednávať a boli sme ochotní mu ustúpiť aj vo veciach, na ktoré nemá žiadny a už vôbec nie zákonný nárok. Ale s ním sa dohodnúť nedá a naša ochota ustupovať jeho nezákonným vydieračským praktikám sa skončila“, uviedla včera firma vo svojom stanovisku.

Esin Group a.s. vedie s Františkom Oravcom spor o približne 500 ha polí od roku 2015, kedy odkúpila veľký poľnohospodársky podnik od košickej rodiny Hudákovcov, ktorý pozostával z firiem AGRO-VALALIKY a.s. a MOLD-TRADE s.r.o. Tieto firmy hospodária na 8 000 ha pôdy.

„Celý príbeh a priebeh tohto sporu, ktorý umelo a za účelom hrubého vydierania vyvolal práve František Oravec, bude publikovaný na stránke www.slusnipolnohospodari.sk , ktorú práve pripravujeme a budeme komunikovať aj prostredníctvom facebookovej fun page Iniciatíva slušných poľnohospodárov. A tak isto priamo a v osobnom kontakte s každým, kto bude mať záujem spoznať praktiky človeka, ktorý podľa nášho hlbokého presvedčenia podviedol takmer celé Slovensko“, konštatuje sa na záver v stanovisku spoločnosti Esin Group a.s..

Autor článku: Esin
Zdroj obrázku: TASR – Na snímke František Oravec – farmár z východného Slovenska.

Odber nových článkov na e-mail

Máte záujem stať sa pravidelným odoberateľom článkov z portálu poľnoinfo.sk? 1354 čitateľov od nás dostáva čerstvé informácie priamo na email každé ráno. Nečakajte a pridajte sa k nim aj vy.

6 komentárov

 1. G.S.
  11. februára 2019

  Tak to je tiež na tej stránke také nejasné a všeobecné. Oravec plače, Esin plače a nikto nezverejní úplne presne o čo ide. 500 ha. Bola zmluva, výpoveď? Kedy, ako? Bola riadne vydaná alebo náhradné pozemky? Kedy, ako? Bola ponúknutá dohoda? Ukážte ju. Jedna aj druhá strana hrá na city pre publikum. Oravec sa zároveň mieša aj do politiky a hrá sa na malého farmára. Esin tiež nie sú chudáci. Takže zverejníte všetko, chronologicky aj s dôkazmi a nech si urobíme konečne reálny názor. Média zas vydajú len prispôsobenú verziu podľa potreby. Alebo si myslíte, že zrazu Sme a N-ko priznajú aj nejaké pochybenie ?

  Odpovedať
 2. miky
  12. februára 2019

  dnes som sa osobne zucastnil tohto pojednavania a mozem potvrdit ze p.Majercak /esin/chcel prisit p.Oravcovy velku špinu a prepojenie na takzvaneho Popradskeho bossa p.Žembu.velkym prekvapenim bolo ze p.Žemba označil p.Majerčaka ako človeka ktory za nim bol pred dvoma rokmi a na otazku sudkyne ci pozna tohto cloveka a ukazala na p.Frantiska Oravca sa p.Žemba vyjadril že v živote toho človeka NEVIDEL A NEROZPRAVAL Z NIM!!!!!!!!nepozna ho.urobte si sami usudok ako firma Esin zavadza a snazi sa zdiskreditovat p.Oravca a samotny p.Majerčak sa stretol z udajnym bossom z Popradu.čo od neho asi potreboval?

  Odpovedať
 3. Laci
  13. februára 2019

  Čo tu klamete, ten šialenec so samopalmi a bombami je Oravcov bratranec! Františka Oravca so šiestimi firmami u nás pri Košiciach dobre poznáme a nie je žiadne neviniatko. Ale toto jeho konanie je už cez všetky hranice. On nie je prototypom slušného slovenského polnohospodára a je mi zle, že sa za takého aj s jeho politickym poskokom Magdoškom a predavačom kozmetiky prezentujú. Úplná hanba!

  Odpovedať
 4. miky
  13. februára 2019

  Laci aj ja ta dobre poznam.preto ti vravym prestan klamat a špinit ty Esinacka filcka.pod a postav sa jak chlap sam predomna a nie vypisuješ nepravdu.a co znaci ze tento je jeho bratranec?ty si prava ruka Esinu prave ta ktorou si utieraju rit!!!preto smrdis.

  Odpovedať
 5. jan
  13. februára 2019

  raz pride čas,a to uz coskoro ked vas oligarchov pozatvaraju za kratenie dane a podvody.a počuvaj dobre Laci brat moj.počuješ ten čas ti už klope na dvere.

  Odpovedať
 6. viktor
  13. februára 2019

  Laci?šak ten Laci neje nikto iny ako sam muž v modrej vetrovke ktory sa stretol z popradskym podnikatelom p.Žembom a to je Majerčak.p.zemepan Majerčak prečo sa skryvate za ine meno?poznate tu rozpravku ach ja nestastny zemepan?tak pozor Jurošik sa bliži! HANBA VAM

  Odpovedať

Komentujte

Všetky polia sú povinné. Vaša emailová adresa nebude zverejnená a slúži iba ako ochrana pred spamom. Ak sa váš komentár v článku nezobrazí ihneď po jeho odoslaní, zachytila ho automatická antispamová ochrana. V tom prípade nás prosím kontaktujte a my daný komentár dohľadáme a manuálne schválime.