Zadajte hľadaný výraz

Z domova Zaujímavosti

Esin Group: Líder Iniciatívy poľnohospodárov vydiera

Esin Group: Líder Iniciatívy poľnohospodárov vydiera
insert_photoTASR - Na snímke František Oravec – farmár z východného Slovenska.

Líder farmárskych protestov a Zduženia Iniciatíva poľnohospodárov František Oravec je podozrivý zo spoluúčasti na závažnom trestnom čine. V oznámení pre médiá to uvádzajú akcionári firmy Esin Group, a.s. Vlastimil Majerčák a Tomáš Kukučka. Táto spoločnosť má dlhodobý spor s Františkom Oravcom a jej predstavitelia sú presvedčení, že všetky mediálne a politické aktivity Františka Oravca sú iba kamuflážou pre zakrytie jeho skutočných aktivít.

„Vyzývame všetky médiá, aby sa prišli zajtra 12.februára pozrieť na súdne pojednávanie do Košíc. Tam uvidia, kto je pán Oravec, ktorý sa pasoval za ochrancu práv malých a slabých, proti veľkým a silným“, uvádza sa v stanovisku firmy Esin Group, a.s..

Súdne pojednávanie sa zaoberá prípadom obvineného Marcela H., ktorého polícia v roku 2017 prichytila pri pokuse o nelegálny nákup výbušnín. Pri nasledujúcej domovej prehliadke u neho našli nielen zbrane a výbušniny, ale aj fotografie majiteľov Esin Group, a.s., ich rodinných príslušníkov, domov, áut a chát. Obvinený Marcel H. je bratrancom Františka Oravca a zo svedeckých výpovedí vyplynulo, že sa zameriaval na predstaviteľov firmy Esin práve na žiadosť Františka Oravca.

„Toto je pravá tvár Františka Oravca. Toho istého pána, ktorý podľa nás podviedol väčšinu slovenských médií, podpredsedníčku parlamentu aj generálneho prokurátora. Toho istého pána, ktorý oklamal celé Slovensko keď nás obvinil z fyzického útoku. Tento pán nás dlhodobo a systematicky vydiera, zastrašuje a dokonale pritom podvádza verejnú mienku v celej krajine“, uvádza sa ďalej v stanovisku firmy Esin Group a.s..

Esin: Človek, ktorý podľa nášho hlbokého presvedčenia podviedol takmer celé Slovensko

Firma sa preto definitívne rozhodla, že sa bude aktívne a verejne brániť. Jej majitelia sú ochotní predstúpiť pred všetky médiá a odpovedať na všetky otázky.

„Ešte do konca minulého roka sme boli ochotní s Františkom Oravcom vyjednávať a boli sme ochotní mu ustúpiť aj vo veciach, na ktoré nemá žiadny a už vôbec nie zákonný nárok. Ale s ním sa dohodnúť nedá a naša ochota ustupovať jeho nezákonným vydieračským praktikám sa skončila“, uviedla včera firma vo svojom stanovisku.

Esin Group a.s. vedie s Františkom Oravcom spor o približne 500 ha polí od roku 2015, kedy odkúpila veľký poľnohospodársky podnik od košickej rodiny Hudákovcov, ktorý pozostával z firiem AGRO-VALALIKY a.s. a MOLD-TRADE s.r.o. Tieto firmy hospodária na 8 000 ha pôdy.

„Celý príbeh a priebeh tohto sporu, ktorý umelo a za účelom hrubého vydierania vyvolal práve František Oravec, bude publikovaný na stránke www.slusnipolnohospodari.sk , ktorú práve pripravujeme a budeme komunikovať aj prostredníctvom facebookovej fun page Iniciatíva slušných poľnohospodárov. A tak isto priamo a v osobnom kontakte s každým, kto bude mať záujem spoznať praktiky človeka, ktorý podľa nášho hlbokého presvedčenia podviedol takmer celé Slovensko“, konštatuje sa na záver v stanovisku spoločnosti Esin Group a.s..

Autor článku: Esin
Zdroj obrázku: TASR - Na snímke František Oravec – farmár z východného Slovenska.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
6 Komentárov
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
View all comments
G.S.
G.S.
11. február 2019 18:31

Tak to je tiež na tej stránke také nejasné a všeobecné. Oravec plače, Esin plače a nikto nezverejní úplne presne o čo ide. 500 ha. Bola zmluva, výpoveď? Kedy, ako? Bola riadne vydaná alebo náhradné pozemky? Kedy, ako? Bola ponúknutá dohoda? Ukážte ju. Jedna aj druhá strana hrá na city… Celý komentár »

miky
miky
12. február 2019 23:44

dnes som sa osobne zucastnil tohto pojednavania a mozem potvrdit ze p.Majercak /esin/chcel prisit p.Oravcovy velku špinu a prepojenie na takzvaneho Popradskeho bossa p.Žembu.velkym prekvapenim bolo ze p.Žemba označil p.Majerčaka ako človeka ktory za nim bol pred dvoma rokmi a na otazku sudkyne ci pozna tohto cloveka a ukazala na… Celý komentár »

Laci
Laci
13. február 2019 19:09

Čo tu klamete, ten šialenec so samopalmi a bombami je Oravcov bratranec! Františka Oravca so šiestimi firmami u nás pri Košiciach dobre poznáme a nie je žiadne neviniatko. Ale toto jeho konanie je už cez všetky hranice. On nie je prototypom slušného slovenského polnohospodára a je mi zle, že sa… Celý komentár »

miky
miky
13. február 2019 22:36

Laci aj ja ta dobre poznam.preto ti vravym prestan klamat a špinit ty Esinacka filcka.pod a postav sa jak chlap sam predomna a nie vypisuješ nepravdu.a co znaci ze tento je jeho bratranec?ty si prava ruka Esinu prave ta ktorou si utieraju rit!!!preto smrdis.

jan
jan
13. február 2019 22:48

raz pride čas,a to uz coskoro ked vas oligarchov pozatvaraju za kratenie dane a podvody.a počuvaj dobre Laci brat moj.počuješ ten čas ti už klope na dvere.

viktor
viktor
13. február 2019 22:55

Laci?šak ten Laci neje nikto iny ako sam muž v modrej vetrovke ktory sa stretol z popradskym podnikatelom p.Žembom a to je Majerčak.p.zemepan Majerčak prečo sa skryvate za ine meno?poznate tu rozpravku ach ja nestastny zemepan?tak pozor Jurošik sa bliži! HANBA VAM