Zadajte hľadaný výraz

MPRV SR Z domova

Stanislav Becík abdikáciu podal, čaká sa na vymenovanie Vladimíra Chovana

Stanislav Becík abdikáciu podal, čaká sa na vymenovanie Vladimíra Chovana
insert_photopoľnoinfo.sk - Minister Becík, počas dožinkových slávností na AX 2009.

Predseda vlády SR Robert Fico už má návrh na nového ministra pôdohospodárstva, v ktorom predseda ĽS-HZDS Vladimír Mečiar na tento post nominoval šéfa Slovenskej poľnohospodárskej a potravinárskej komory Vladimíra Chovana. „Odovzdal som mu ho dnes,“ povedal pre TASR Mečiar.

Šéf hnutia odovzdanie nominácie avizoval minulý týždeň po tom, ako sa s odchádzajúcim ministrom pôdohospodárstva Stanislavom Becíkom dohodol, že on dnes vráti mandát strane a Mečiar v ten istý deň navrhne jeho nástupcu.

Becík dnes podľa dohody s vedením ĽS-HZDS požiadal prezidenta Ivana Gašparoviča o uvoľnenie z funkcie ministra pôdohospodárstva.

„Dnes je 9.9., akt je vykonaný, teraz čakám tak ako študent po štátniciach, kedy budú promócie. O tom už rozhoduje iný,“ povedal odchádzajúci šéf pôdohospodárstva.

Ako informoval hovorca prezidenta SR Marek Trubač, o termíne výmeny na poste ministra rozhodne Kancelária prezidenta SR v najbližších dňoch.

Becík zároveň dodal, že keď bude odchádzať z funkcie, tak podá kolegovi ruku, odíde a bude sa venovať práci. Na margo Chovana, ktorý ho zrejme vo funkcii vystrieda, uviedol, že ho veľmi nepozná, ale praje mu, aby bol efektívny a aby sa mu darilo.

„Lebo, keď sa bude dariť rezortu, bude sa dariť mne ako roľníkovi,“ uzavrel.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: poľnoinfo.sk - Minister Becík, počas dožinkových slávností na AX 2009.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments