Zadajte hľadaný výraz

Z domova Zaujímavosti

SPU v Nitre zrekonštruuje športovú halu za 3,6 milióna eur

SPU v Nitre zrekonštruuje športovú halu za 3,6 milióna eur
insert_photoSPU v Nitre - Vizualizácia športovej haly Centra univerzitného športu.

Slovenská poľnohospodárska univerzita (SPU) v Nitre zrekonštruuje športovú halu Centra univerzitného športu. Výška investície predstavuje 3,6 milióna eur, informovala hovorkyňa SPU Renáta Chosraviová. Finančné prostriedky poskytlo Ministerstvo školstva, výskumu, vývoja a mládeže SR v rámci výzvy na rozvoj infraštruktúry vysokých škôl.

Rekonštrukciou prejde celá športová hala s výnimkou bazéna, ktorý univerzita otvorila po komplexnej obnove v októbri minulého roka. Rekonštrukčné stavebné práce sa začnú koncom júna, potrvajú približne rok a pol, potvrdil prorektor SPU pre investičný rozvoj Tomáš Tóth. Počas tohto obdobia bude plavecký bazén zatvorený.

Rekonštrukcia bude zahŕňať výmenu okien, zateplenie, obnovu fasády, interiéru, strechy, zdravotechniky, vzduchotechniky, osvetlenia. Obnovená bude aj sauna, posilňovňa, športová hala. Súčasťou projektu je aj výmena palubovky, rekonštrukcia šatní, sociálnych zariadení, spŕch, vrátnice, vstupného turniketového systému, ako aj parkoviska pred halou. Športová hala je vybavená kapacitou 829 miest na sedenie.

Tóth očakáva, že rekonštrukcia športovej haly prispeje k zlepšeniu fyzického zdravia a pohody študentov, ale aj k rozvoju športových talentov a k posilneniu komunitného ducha na univerzite. V rámci ďalšej výzvy univerzita plánuje zrekonštruovať aj vonkajšie športoviská. V súčasnosti sa pripravuje projektová dokumentácia.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: SPU v Nitre - Vizualizácia športovej haly Centra univerzitného športu.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
1 Komentár
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
View all comments
Anton Spišák
Anton Spišák
30. máj 2024 13:20

Už ani nečakám,kedy sa objaví u polnohospodárskej univerzity ,niečo z polnohospodárstva.