Zadajte hľadaný výraz

Z domova Zaujímavosti

SPPK: Dištancujeme sa od politizácie sporu komory s vedením MPRV

SPPK: Dištancujeme sa od politizácie sporu komory s vedením MPRV

Slovenská poľnohospodárska a potravinárska komora (SPPK) sa dôrazne dištancuje od politizácie jej sporu s vedením Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR. Uviedla to Jana Holéciová, hovorkyňa SPPK.

Pripomenula, že SPPK v utorok na mimoriadnom tlačovom brífingu informovala o zlej situácii v agropotravinárskom rezorte. Vyhrotili ju podľa nej narýchlo a nekoncepčne prijímané rozhodnutia, ktoré poškodzujú poľnohospodárov aj potravinárov, pričom sa neuskutočnila žiadna odborná diskusia na tieto témy.

Podčiarkla, že SPPK na brífingu jednoznačne deklarovala, že jej jediným zámerom je zlepšiť pomery v agropotravinárstve a nie politizácia tejto témy. Slovenská poľnohospodárska a potravinárska komora sa podľa nej preto dôrazne dištancuje od prejavov niektorých politických strán, ktoré sa snažia túto tému spolitizovať.

Podľa SPPK je jediným správnym riešením odborná diskusia, ktorá vygeneruje správne a analýzami podložené rozhodnutia, ktoré pomôžu celému sektoru a na ktoré všetci slovenskí poľnohospodári aj potravinári čakajú.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: SPPK

Odber nových článkov na e-mail

Máte záujem stať sa pravidelným odoberateľom článkov z portálu poľnoinfo.sk? 1551 čitateľov od nás dostáva čerstvé informácie priamo na email každé ráno. Nečakajte a pridajte sa k nim aj vy.

Komentujte

Všetky polia sú povinné. Vaša emailová adresa nebude zverejnená a slúži iba ako ochrana pred spamom. Ak sa váš komentár v článku nezobrazí ihneď po jeho odoslaní, zachytila ho automatická antispamová ochrana. V tom prípade nás prosím kontaktujte a my daný komentár dohľadáme a manuálne schválime.