Zadajte hľadaný výraz

Branding VUB 2020 Jeseň LEFT
Branding VUB 2020 Jeseň RIGHT
Branding VUB 2020 Jeseň TOP
Článok dňa Z domova Zaujímavosti

Spolok farmárov Slovenska ministrovi: Rozprávky sú pre deti a nie pre nás

Spolok farmárov Slovenska ministrovi: Rozprávky sú pre deti a nie pre nás

Prinútili ste nás opäť predstúpiť pred média. Sedem mesiacov počúvať o ovečkách, kozičkách, remízkach a rybníčkoch len poukazuje na to, že ste doteraz nezistili, že riadite rezort. Už nie ste opozičný politik, už ste za túto tragédiu priamo zodpovedný.

SFS: Máme toho dosť, ktorá dnes reálne riadi ministerstvo

Prestaňte vyplakávať akú ťažobu minulosti ste zdedili, toto platí pre každý rezort, kradlo sa zrejme úplne všade. Sme znechutení ako sa zneužívajú farmári, keď to niekomu vyhovuje.

Farmárske štrajky sme organizovali my a na žiadnom sme Vás nevideli. Počas štrajku farmárov nikto z nás v žiadnych maštaľkách neprespával, takže nerozumieme o čom Vy stále rozprávate. Päť nocí sme spali v Bratislave, na Tyršovom nábreží. Tá fraška, ktorej ste sa Vy zúčastnili bola v skutočnosti predvolebná kampaň strany Máme toho dosť, ktorá dnes reálne riadi ministerstvo. Nemáme žiadnu vedomosť o koaličnej zmluve medzi OLaNO a Máme toho dosť a od tejto skupiny sme sa už dávno dištancovali, vieme čo sú zač.

Bezzubé stropovanie

Keď nám pretiekol pohár trpezlivosti pri Matečnej, videli sme vo Vás iskierku nádeje záchrany celého vidieka. To, čo tu ale páchate ostatných 7 mesiacov je skutočná tragédia, na ktorú doplatí celé Slovensko. Zmeškali ste možnosť zmeniť celý korupčný systém dotácií a všetci by mali vedieť, že informácie ste mali riadne a včas. Stropovanie, tak ako ho hodláte zaviesť, je úplne bezzubý nástroj a je potrebné jasne povedať, že sa dotkne v skutočnosti pár fariem z celkového počtu 25 000.

Pre koho to takto chystáte? Prečo do dnešného dňa nie sú odškodnení chovatelia ošípaných, ktorým ste prikázali zlikvidovať chovy? Pomenujte jasne, kto je vlastne Váš nepriateľ! Kto je ten škriatok, ktorého stále spomínate? Komu vlastne stúpate na otlaky? Komu v skutočnosti beriete a komu chystáte ten „válov“? O akej personálnej renesancii to rozprávate?

Nulový výtlak v „pláne obnovy“

O toxicite Vašich nominantov ste vopred vedeli! Kde zmizli Vaše požiadavky na čestnosť, transparentnosť a čistotu? Tí ľudia, čo ste dosadil do vysokých funkcií sú výsmech týchto vlastností. Všetci odborníci Vás opustili, už nedokázali počúvať Vaše rozprávky.

Vaše absolútne nepochopenie rezortu ilustruje nulový výtlak v „pláne obnovy“, nedokážete identifikovať kľúčové potreby rezortu, nedokážete ich kvantifikovať ani naceniť. Vaše skutočné priority je jasne vidno v tom, že sa poľnohospodárstvo zrejme nebude zúčastňovať na obnove krajiny.

Zo 4 kľúčových vecí sa Vám 4 nepodarili. Neveríme, že dokážete pripraviť dobrý a Slovensku prospešný návrh intervenčnej stratégie a upozorňujeme na to, že takto Slovensko pochováte do roku 2029. Toto sú skutočné dôvody prečo kričíme a bijeme na poplach. My na vidieku žijeme, my sme vidiek a nám nie je jedno, čo s vidiekom bude. Preto prosíme premiéra aby zasiahol kým je ešte možnosť napraviť Vaše zlyhania a chyby.

Juraj Hospodár, spoluorganizátor štrajkov

Anna Balková, Spolok Farmárov Slovenska

Milan Kyseľ, splnomocnený zástupca exporadcov ministra

Radoslav Kapráľ, zástupca rodinných farmárov

Autor článku: TS Spolok farmárov Slovenska
Zdroj obrázku: TASR - ačová konferencia Spolku farmárov Slovenska v Košiciach 16. novembra 2018. Na snímke členovia prípravného výboru zľava Milan Kyseľ, Anna Balková, Marian Mičko a Juraj Hospodár.

Odber nových článkov na e-mail

Máte záujem stať sa pravidelným odoberateľom článkov z portálu poľnoinfo.sk? 1581 čitateľov od nás dostáva čerstvé informácie priamo na email každé ráno. Nečakajte a pridajte sa k nim aj vy.

16 komentárov

 1. Pavel Oršuľák
  15. októbra 2020

  Kyseľ, Balková, Hospodár prestaňte fňukať ako malé decko keď mu zoberú hračku. Nedostali ste sa do požadovaných funkcii, tak teraz špinite výmyslami a hlúposťami. Fúúúj.

  Odpovedať
 2. Miro
  15. októbra 2020

  Pán Oršulák ľudia doteraz nevedeli že pri štrajkoch išlo o funkcie. Super, preto strana Máme toho dosť asi zmení názov Sme už spokojní. Mysleli sme si že tie slzy v očiach chlapov boli úprimné a to bolo len divadlo. Ministerka kultúry zbiera teraz dotazníky o poklese tržieb nezabudnite sa prihlásiť aj tam ide o peniaze. Super!!!!

  Odpovedať
  1. Jan
   15. októbra 2020

   O čo išlo pri štrajkoch??? Traja ĺudia na vychode v michalovciach sa postavili na čelo štrajkoch a zacali to organizovat! No pan Ing.Juraj Hospodar to nebol! Boli to Magdoško,Cenkner,a Bereš.ano stroje boli pri štrajku aj Hospodarove.no okrem tychto troch menovanych sa zvysok bal postavit pred kameri a povedat mena ako Roškova!

  2. Filip
   15. októbra 2020

   Pri štrajku (prvom) v skutočnosti o žiadne funkcie nešlo. Potom sa ale štrajk zmenil na prípravu vzniku politickej strany a následne jej predvolebnú kampaň. Stačí si uvedomiť, ako sa zrazu problémy farmárov vraj zmenili a ako stratili podporu širokej verejnosti. Prvý štrajk bol uveriteľný a široká verejnosť ho podporila, potom to už bolo obyčajné divadlo a verejnosť to prijala chladne. Ľudia nie sú hlupáci a majú cit a vnímajú rozdiel. Skutočný „výtlak“ tejto komickej dvojice sa ukázal vo voľbách. Výsledok? 0,0000% a neverilo im ani ich najbližšie okolie. Snažili sa dostať všade, nikto ich nechcel. Dnes sa im konečne podarilo, našli zdroj živín ako správny parazit a postupne ho zožerú. Stačí sa opýtať na východe, ako už riadia PPA a aký model práce si vymysleli. Cítia sa silní, cítia sa neohrození ale zabudli na to, že Matovič nie je z východu a nie je bratranec sesternice z piateho kolena. Mičovského oklamali a zničia ho. S Matovičom to ale budú mať ťažšie. A ako hovorí staré príslovie, na každú sviňu sa voda varí, len treba dočkať.

 3. Štefan
  15. októbra 2020

  Keď nejde pred média Macho, idú tam poslušne jeho poskoci !

  Kto zo spolku farmarov akože organizoval štrajky ? Poznáme farmárov zo štrajkov a do nafty z Košíc investovali obrovské peniaze. Na naftu do tých traktorov si požičali, aby sa mohli postaviť na odpor Matečnej a Kožuchovi.

  Kyseľ? Áno, ten prišiel na štrajk, avšak iba pešo a navádzal nás, aby sme s traktorom prevalcovali policajné autá… Skončilo by to fiaskom samozrejme. Potom nás navádzal, aby sme sa spojili s Kotlebovcami, navádzal, že vybaví podporu u Fica… Odmietli sme !!!! To je pravá tvár Milana Kyseľa !

  Odpovedať
  1. Jan
   15. októbra 2020

   Presne tak

 4. Peter Valaliky
  15. októbra 2020

  Spolok farmarov preco klamete ??? Ved vy ste sa distancovali of traktorovych protestov ! Prestante uz klamat a zavadzat ludi ! Ved aj na svojej FB stranke ste k tomu pisali status kde ste sa distancovali od toho tak co mate kratku pamat ? nic neviete len fnukat a pisat listy, vsak robte nieco realne, pomozte farmarov a nedristajte o tom stale dookola. Len spinit druhych a fnukat nic viac… Naco taky spolok vlastne je niekomu ?

  Odpovedať
 5. Andreq
  15. októbra 2020

  Vy ste lesníka Jána Mičovského na traktorových protestoch nevideli ? No ani ste nemohli, kedže váš spolok “farmarov“ na štrajkoch ani NEBOL !

  Odpovedať
  1. Jan
   15. októbra 2020

   Spolok farmarov sa od štrajkov dištancoval.este do poslednej chvili sa chcel pripojit Ing.Hospodar,no pravde podobne na prikaz p.Kysela to zrusil

 6. Jan O.
  15. októbra 2020

  Ako je možné, že do Poľnoinfo portálu dovolíte púštať takéto članky ? Veď je všektým jasné, že toto je jedna špinavá kanapaň na terajšú vládu. Čo urobil Spolok farmárov doteraz ? Opdoveď je že nič ! resp. áno spojil sa s SPPK, vypisoval listy, nariekal, sťažoval sa, klamal a mohli by sme v negatívnom duchu pokračovať do až rána 🙂 Už sa na tu Anču a bradatého vedľa nej nedá ani pozerať..

  Odpovedať
  1. Filip
   15. októbra 2020

   Máte pravdu. Všetky média by mali mať zakázané zverejňovač čokoľvek iné ako dovolí „Domáci farmár v ohrození“ čo je skutočne komické zoskupenie pochybných a neexistujúcich profilov na Facebooku. Toto je Váš model demokracie. Vy máte vždy pravdu a keď ju nemáte aj tak ju vraj máte. Veď v čom je vlastne problém? Stačí zverejniť celé personálne zmeny na ministerstve a priradiť ku nim toho, kto ich navrhol a pretlačil a je po probléme. DennikN, Aktuality, Nový Čas, Markíza, JoJ, TA3 všade to isté, pochybnosti a jediná odpoveď je to, že neviditeľný škriatok ide zničiť ministra?

 7. Miroslav
  15. októbra 2020

  Veď je to úplne jasné: Kyseľ a Spolok farmárov Slovenska sú len “spolok trolov oligarchie“

  Odpovedať
 8. Filip
  15. októbra 2020

  Valaliky – nebola to náhodou dedina kde Mičovský vyjadnával zo skupinou z východu? Ján – nie ste náhodou Cenkner, len sa bojíte podpísať? Skupinka údernej jednotky akože a tiež baróna Oravca sa tu predvádza v plnej kráse. Čo tak skúsiť vyvrátiť fakty v tom článku? Nedá sa? No nedá, lebo je to neodškriepiteľná pravda do poslednej bodky. Osobné urážky sú znakom o čo diskutujúcemu v skutočnosti ide. Fakty, priatelia, len fakty sú dôležité

  Odpovedať
 9. JOzef O
  15. októbra 2020

  Ján O. CO urobil Oravec a spol a Vy doteraz pre slovenske poľnohospodárstvo. Asi len potrebujete pôdu aby ste mohol žiadať o dotácie, ktoré ani nezdaňujete. Možno ste ronil tie obrovské slzy v maštálke na Tyršovom námesti na požičanom traktore za peniaze dańových poplatnímkov a teraz mate nejakú funkciu.

  Odpovedať
 10. Ivan
  15. októbra 2020

  Štefan skuste dať preveriť výkazy práce na uvedené traktory finančnej správe ako to bolo dokladované. Zaplatili to dańový poplatnici alebo Oravec Magdoško a spol. Ozaj má Magdoško vôbec traktor?

  Odpovedať
 11. Ferko
  16. októbra 2020

  Pan Oravec sústavne klamal pred kamerami o jeho spore s PPA, resp. vytrhával veci z kontextu. Teraz si nanominováva svojich ľudí kam len môže. Pritom to nie je poľnohospodár ale obyčajný podnikateľ, ktorý hľadá v čom všetkom sa dá podnikať naraz, veď má okrem poľnohospodárskych subjektov firmy na malé vodné elektrárne, organizovanie spoločenských akcií, či firmu na výrobu všehochuti, kde poľnohospodársku výrobu do predmetu činnosti prilepil v roku 2017. Oháňal sa tým, ako ho utláčajú a pritom ho „utláčali“ len v jednej z jeho 4 či koľko má čisto poľnohospodárkych firiem. Toto má ďaleko od skutočného poľnohospodára.

  Odpovedať

Komentujte

Všetky polia sú povinné. Vaša emailová adresa nebude zverejnená a slúži iba ako ochrana pred spamom. Ak sa váš komentár v článku nezobrazí ihneď po jeho odoslaní, zachytila ho automatická antispamová ochrana. V tom prípade nás prosím kontaktujte a my daný komentár dohľadáme a manuálne schválime.