Zadajte hľadaný výraz

Branding Ematech 2020-07 LEFT
Branding Ematech 2020-07 RIGHT
Branding Ematech 2020-07 TOP
Poľnovízia Z domova

Semančík: Naša požiadavka je 70 miliónov eur

Na negatívne dôsledky nízkej štátnej pomoci pre rok 2018 upozornila Rada poľnohospodárskych a potravinárskych samospráv pred Úradom vlády SR.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: SPPK

Odber nových článkov na e-mail

blank

Máte záujem stať sa pravidelným odoberateľom článkov z portálu poľnoinfo.sk? 1571 čitateľov od nás dostáva čerstvé informácie priamo na email každé ráno. Nečakajte a pridajte sa k nim aj vy.

8 komentárov

 1. blank
  Fero
  25. januára 2018

  Teraz uvidime ci táto vláda chce alebo nechce udržať poľnohospodárstvo a potravinovú bezpečnosť štátu!?

  Odpovedať
 2. blank
  Anonym
  25. januára 2018

  Táto vláda nemá problém dať 10 mil Eur na daňové úľavy priemyselným firmám a dať 1 mil Eur pre celý slovenský rezort pôdohospodárstva, keď stupeň sebestačnosti vo vlastných potravinách je 40 %.

  Odpovedať
 3. blank
  jm
  25. januára 2018

  Našej vláde viac záleží momentálne na armáde ako na potravinovej sebestačnosti. Niekde sa šetriť musí!!!!

  Odpovedať
 4. blank
  Maťo
  26. januára 2018

  Ak 1mil eury zvýši sebestačnosť v potravinách na 7O% tak pome!Ale nič sa něpohně ani milimeter a eury sa vyparí iba do ďalšej požiadavky a teórie!

  Odpovedať
 5. blank
  Realista
  26. januára 2018

  M a ť o v i
  ak 10 mil. štátnej pomoci alokovanej do jedného z najrozvinutejších regiónov zníži nezamestnanosť na juhu Bansko-bystrického VUC čo len o jedného človeka tak pome…..

  Odpovedať
 6. blank
  Maťo
  27. januára 2018

  Tak toto by chcelo při takej efektívitě mať tak tri naftové polia ako v Kuvajete!Toto ani EU dlhodobo neuťiahně také poĺnohospodárstvo

  Odpovedať
 7. blank
  realista
  29. januára 2018

  p. predseda takto sa to robí:

  „Celková podpora pro zemědělce hospodařící v méně příznivých oblastech bude letos dvojnásobná. Vyjednalo to Ministerstvo zemědělství (ČR)“
  29.1.2018
  Tisková zpráva

  Odpovedať
 8. blank
  jm
  30. januára 2018

  Prečo stále sa bojíme riešiť problém pri poskytovaní podpôr „bonitovanými pôdno-ekologickými jednotkami“ (BPEJ). Tie totiž presne určujú akú kvalitu daná pôda v KD poskytuje. A nie dnešný systém ktorý jednoducho rešpektuje KÚ. Čo je totálna blbosť. Tie platia v každom regióne rovnako. K ním vytvoriť kľúč podľa výnosnosti pôdy /orná pôda alebo trvalo trávne porasty/ a bolo by po probléme ktorý stále pretrváva medzi poľnohospodármi severných okresov a južných okresov. A pri druhom piliery zadávať výzvy aby sa hodnotil každý projekt bez nezmyselných obmedzení /veľkosť podniku ,obhospodarovaná výmera,počet DJ a podobne/. To je práve tá diskriminácia menších fariem. Samozrejme tu je neporovnateľný rozdiel.Ono totiž pri krížovej kontrole takéto rozdelenie nepoznám.Tam sme si všetci rovný. Obmedziť výšku podpory na jeden podnik aby sa nestávalo ,že jeden nevie už na čo má žiadať peniaze a ten druhý nedostane ani tú najmenšiu šancu.

  Odpovedať

Komentujte

Všetky polia sú povinné. Vaša emailová adresa nebude zverejnená a slúži iba ako ochrana pred spamom. Ak sa váš komentár v článku nezobrazí ihneď po jeho odoslaní, zachytila ho automatická antispamová ochrana. V tom prípade nás prosím kontaktujte a my daný komentár dohľadáme a manuálne schválime.