Zadajte hľadaný výraz

MPRV SR Z ekonomiky

Rezort pôdohospodárstva ide nakúpiť mobilné služby za 6 miliónov

Rezort pôdohospodárstva ide nakúpiť mobilné služby za 6 miliónov
insert_photopoľnoinfo.sk

Ministerstvo pôdohospodárstva pod vedením Ľubomíra Jahnátka plánuje nakúpiť pre rezort a jeho podriadené organizácie telefóny a služby mobilného operátora. Zákazka v odhadovanej cene 6 miliónov eur má trvať štyri roky a ministerstvo ju zafinancuje zo svojho rozpočtu. Rezort už zverejnil vyhlásenie súťaže vo vestníku Úradu pre verejné obstarávanie.

Tento nákup odôvodňuje šetrením nákladov. „Očakávame úsporu približne 20 % rezortných nákladov v oblasti mobilných hlasových a dátových služieb,“ vyčíslil riaditeľ odboru komunikácie ministerstva pôdohospodárstva Peter Hajnala.

Šetrenie pritom očakáva v dvoch oblastiach. „Za prvé, volanie v rámci rezortu bude zadarmo a po druhé, vzhľadom na veľký počet rezortných SIM kariet, vieme od mobilných operátorov získať výhodnejšie ceny paušálov a taríf pre hlasové a dátové služby,“ priblížil Hajnala.

Ak by rezortné organizácie vyjednávali s mobilnými operátormi samostatne, nedokázali by podľa neho získať také výhodné ceny. Odhadovaná hodnota zákazky 6 miliónov eur je tak podľa ministerstva vysoká iba „z globálneho pohľadu“. „Jedná sa o celkovú sumu za 4 roky a pre všetky organizácie ministerstva. Počas platnosti zmluvy s víťazom verejného obstarávania ministerstvo nestráca možnosť upravovania cien, bude to riešené v zmluve,“ doplnil Hajnala.

Predmetom zákazky je poskytovanie telekomunikačných služieb mobilného operátora, tiež dodávka mobilných telefónov, koncových zariadení pre dátový prenos či vytvorenie spoločnej virtuálnej privátnej siete rezortu hospodárstva.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: poľnoinfo.sk

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
2 Komentárov
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
View all comments
emil
emil
3. apríl 2013 6:11

….a už vidím ako to bude tam vyzerať….súkromne hovory v rámci paušálu – a ostatné sa budú doplácať……Kto to bude kontrolovať ?

agrárnik z HN
agrárnik z HN
3. apríl 2013 21:59

Doteraz mali len pevnú linku a poštové holuby – tj zasa kšeft a výroby peňazí na novembrové voľby do VÚC. Kávičku rozdelí šef úradu s financmajstrom politbyra a chudoba nemá ani na paušál a nie na nové mobily – úbohosť myslenia štátnych úradníkov je už na hranici debilizmu