Zadajte hľadaný výraz

  • Inzercia
Komerčné informácie Z domova

Príklon veľtrhu Agrokomplex k poľnohospodárom?

Príklon veľtrhu Agrokomplex k poľnohospodárom?
insert_photoarchív poľnoinfo.sk - Spoločnosť Hriadeľ dodáva na slovenský trh aj samochodné postrekovače BERTHOUD BOXER.

V druhej dekáde apríla sa v priestoroch Agrokomplexu v Nitre konal prvý Farmársky deň, ktorý ma za cieľ sprístupniť odbornej, ale i laickej verejnosti výstavníctvo nie len počas veľtrhov, ale aj vo „všedné“ dni. Podujatie organizovali spolu s piatimi súkromnými spoločnosťami, Centrom výskumu rastlinnej výroby v Piešťanoch a Slovenskou poľnohospodárskou univerzitou v Nitre.

Spolu je naplánovaných šesť takýchto dní. Na tom prvom mohli návštevníci vidieť sejbu 64 hybridov kukurice šesťriadkovou sejačkou na presný výsev Rabe MonoSeed 8236 ZD.

Foto poľnoinfo.sk – Vysokovýkonný traktor Fendt so šesťriadkovou sejačkou Rabe MonoSeed 8236 ZD

Podujatie ma vrcholiť počas 36. ročníka medzinárodného poľnohospodárskeho a potravinárskeho veľtrhu AGROKOMPLEX 2009. Vtedy si budú môcť návštevníci pozrieť techniku nie len v stacionárnej podobe na voľných plochách, ale aj priamo „v akcii“ na poliach nitrianskeho výstaviska.

„Naša spoločnosť pôsobí na slovenskom trhu už 16 rokov a na výstave Agrokomplex sa zúčastňujeme už trinásty raz. V posledných rokoch mierne poklesla účasť odbornej verejnosti na tomto podujatí a aj to bol jeden z dôvodov, prečo sme sa rozhodli participovať na uvedenom projekte. Veríme, že naštartovaným projektom Farmárske dni sa ho podarí spoločne obohatiť,“ povedala Ing. Blažena Ácsová, marketingová manažérka spoločnosti Hriadeľ.

Foto poľnoinfo.sk – Zvyšné osivo je potrebné vybrať, aby sme mohli zasiať ďalší hybrid kukurice.

Stroje tejto spoločnosti, ktoré môžete počas podujatí vidieť sú podmietače SIMBA, sejačky RABE MonoSeed, Rabe Mega Seed a TUME Nova Combi, kombinátor FraKomb, hĺbkový kyprič SIMBA Flatliner, pluhy RABE a ďalšie. Všetky tieto pracovné stroje sú agregované s vysoko výkonnými traktormi značky FENDT. V portfóliu výrobkov, ktoré Hriadeľ na Slovensku ponúka, patria aj samochodné postrekovače BERTHOUD BOXER, či kombajny FENDT.

Blažena Acsová pripomína, že cieľom je demonštrovať odbornej verejnosti – farmárom, aký vplyv majú jednotlivé technológie na kvalitu pôdy, a samozrejme, aj na kvalitu a výnos úrody.

O ďalších Farmárskych dňoch budeme informovať vždy približne týždeň pred ich uskutočnením.

Autor článku: Juraj Huba - poľnoinfo.sk
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk - Spoločnosť Hriadeľ dodáva na slovenský trh aj samochodné postrekovače BERTHOUD BOXER.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments