Zadajte hľadaný výraz

Branding VUB 2019 Jar LEFT
Branding VUB 2019 Jar RIGHT
Branding VUB 2019 Jar TOP
Tatra banka 2018-12
Pottinger 2018
Z domova Zaujímavosti

Priemyselný park vo Vranove nad Topľou má prvého reálneho investora

chat_bubbleKomentáre: 0 visibilityZobrazenia: 147
UniCredit Bank 2018

Priemyselný park Ferovo vo Vranove nad Topľou má prvého reálneho investora. Je ňou spoločnosť Ematech, s. r. o., ktorá sa zaoberá predajom a servisom poľnohospodárskej techniky. Vo štvrtok tu pri tejto príležitosti slávnostne položili základný kameň jej budúcej prevádzky.

Podľa riaditeľa spoločnosti Petra Matejoviča začínajú budovať obchodno-servisné stredisko, ktoré na podobnej báze fungovalo v neďalekej obci Sedliská v prenajatých priestoroch. Tie im už ale priestorovo nepostačujú. Pre vranovský priemyselný park sa rozhodli pre výhodnú dostupnosť. K aktuálnym piatim zamestnancom pribudnú ďalší, celkovo plánujú zamestnať do 20 ľudí. Hľadať ich chcú v okrese.

Projekt na výstavbu prevádzky počíta s financiami okolo 480.000 eur. Hradiť ju budú z vlastných zdrojov. Chceli by ju otvoriť v októbri tohto roka. Riaditeľ poznamenal, že o pomoci v rámci akčného plánu neuvažovali, keďže nie sú výrobnou firmou.

Podľa primátora mesta Jána Ragana tu bude síce vytvorených menej pracovných miest, napriek tomu je to dobrý začiatok.

„Pretože už máme dohodnutých ďalších menších investorov, ktorí sem prídu.“

Spomenul napríklad firmu na výrobu zrubov či ďalšieho potenciálneho investora, ktorého zámerom by malo byť okrem iného spracovávanie použitých batérií.

Zelený priemyselný park vznikol vo Vranove nad Topľou v roku 2008. Jeho rozloha je 16 hektárov. Od jeho výstavby sa uskutočnilo medzi mestom a potenciálnymi investormi množstvo rokovaní. Hovorilo sa okrem iného o strojárskom, stavebnom či drevospracujúcom priemysle, ale aj o výrobe liehu z obilnín či nábojov, tiež o mäsokombináte. Doteraz bol však prázdny.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

Odber nových článkov na e-mail

Máte záujem stať sa pravidelným odoberateľom článkov z portálu poľnoinfo.sk? 1331 čitateľov od nás dostáva čerstvé informácie priamo na email každé ráno. Nečakajte a pridajte sa k nim aj vy.

Komentujte

Všetky polia sú povinné. Vaša emailová adresa nebude zverejnená a slúži iba ako ochrana pred spamom. Ak sa váš komentár v článku nezobrazí ihneď po jeho odoslaní, zachytila ho automatická antispamová ochrana. V tom prípade nás prosím kontaktujte a my daný komentár dohľadáme a manuálne schválime.