Zadajte hľadaný výraz

Branding VUB 2019 Jar LEFT
Branding VUB 2019 Jar RIGHT
Branding VUB 2019 Jar TOP
Tatra banka 2018-12
Pottinger 2018
Zaujímavosti Zo sveta

Kravské zvonce ako predmet sporu

chat_bubbleKomentáre: 0 visibilityZobrazenia: 397
UniCredit Bank 2018

Vrchný súd v Mníchove dnes zamietol sťažnosť obyvateľa bavorského mestečka Holzkirchen. Ten sa sťažoval na farmárku v susedstve, kvôli príliš hlučným zvoncom jej kráv. O spore, ktorý sa vliekol viac ako päť rokov, informovala agentúra DPA.

Verdikt víta farmárka Regina Killersová.

„Ide o našu tradíciu, ak by súd sťažovateľovi vyhovel, bol by to koniec Bavorska,“ obhajovala podľa denníka Süddeutsche Zeitung používanie kravských zvoncov Killersová.

Už v septembri 2015 sa farmárka so sťažovateľom a jeho ženou dohodla, že jej kravy sa budú pásť minimálne 20 metrov od ich domu. To ale podľa suseda nepomohlo, takže muž podal v roku 2017 ďalšiu sťažnosť. V nej žiadal, aby lúka pred jeho domom nebola používaná k pastve.

Muž tvrdil, že on i jeho manželka nemôžu kvôli zvoncom kráv spať a majú z toho depresie. Argumentoval aj tým, že muchy, ktoré kvôli kravám vo väčšom množstve lietajú pri jeho dome, môžu prenášať choroby.

Tvrdil tiež, že zvonce sú pre kravy nepríjemné a že ide o týranie zvierat. Ujmu, ktorú podľa sťažovateľa farmárka pastvou kráv pri jeho dome jemu a manželke spôsobila, muž vyčíslil zhruba na 100.000 eur.

Autor článku: ČTK
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

Odber nových článkov na e-mail

Máte záujem stať sa pravidelným odoberateľom článkov z portálu poľnoinfo.sk? 1325 čitateľov od nás dostáva čerstvé informácie priamo na email každé ráno. Nečakajte a pridajte sa k nim aj vy.

Komentujte

Všetky polia sú povinné. Vaša emailová adresa nebude zverejnená a slúži iba ako ochrana pred spamom. Ak sa váš komentár v článku nezobrazí ihneď po jeho odoslaní, zachytila ho automatická antispamová ochrana. V tom prípade nás prosím kontaktujte a my daný komentár dohľadáme a manuálne schválime.