Zadajte hľadaný výraz

Z domova Zaujímavosti

Práce na tvorbe registrov pozemkov plynule pokračujú

Práce na obnove evidencie pozemkov plynule pokračujú. Vyplýva to z Informácie o stave obnovy evidencie niektorých pozemkov a právnych vzťahov k nim, ktorú dnes vzal na vedomie na svojej schôdzi vládny kabinet. Materiál vláde predložil na rokovanie Úrad geodézie, kartografie a katastra (ÚGKK) SR.

 Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR, ktoré zabezpečuje konanie o obnove evidencie niektorých pozemkov a právnych vzťahov k nim v 1218 katastrálnych územiach, ukončilo podľa materiálu k 29. februáru 2016 prostredníctvom okresných úradov, pozemkových a lesných odborov 1207 registrov.

„Z tohto počtu je v katastri nehnuteľností zapísaných 1205 registrov, teda 99 %. Zostávajúcich 11 katastrálnych území z celkového počtu má byť podľa uzavretých zmlúv ukončených do roku 2017,“ spresnil predkladateľ materiálu.

ÚGKK, ktorý zabezpečuje konanie o obnove evidencie niektorých pozemkov a právnych vzťahov k nim v 2324 katastrálnych územiach podľa vládneho materiálu ukončil do konca februára 2016 prostredníctvom okresných úradov, katastrálnych odborov 2309 registrov a z nich je 2302 zapísaných v katastri nehnuteľností, teda 99 %.

Ku koncu februára tohto roku mal ÚGKK zabezpečiť vyhotovenie a ukončenie registrov v 15 katastrálnych územiach Bratislavského, Prešovského a Žilinského kraja a uhradenie ukončených spracovateľských etáp tvorby registrov v 19 katastrálnych územiach podľa uzavretých zmlúv z verejných obstaraní.

V 13 rozpracovaných katastrálnych územiach sa ukončuje posledná spracovateľská etapa tvorby registra. V obstaraných katastrálnych územiach Belá a Teplička nad Váhom prebieha 2. spracovateľská etapa. Ukončenie tvorby registrov je zmluvne dohodnuté v roku 2017. Z celkového počtu 72 okresných úradov, katastrálnych odborov úlohu už podľa ÚGKK ukončilo 64 pracovísk (88 %). V Trnavskom, Trenčianskom, Nitrianskom, Banskobystrickom a Košickom kraji sú všetky registre ukončené.

„Okresné úrady, katastrálne odbory majú v roku 2016 zapísať do katastra nehnuteľností v rámci Slovenskej republiky 35 registrov, z toho 13 registrov zabezpečovaných ministerstvom (MPRV) a 22 registrov zabezpečovaných úradom (ÚGKK),“ dodal v materiáli Úrad geodézie, kartografie a katastra SR.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku:

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments