Zadajte hľadaný výraz

MPRV SR Z domova

PPA už zaslala poľnohospodárom vyše 15.300 rozhodnutí k priamym platbám

PPA už zaslala poľnohospodárom vyše 15.300 rozhodnutí k priamym platbám
insert_photoarchív poľnoinfo.sk

Pôdohospodárska platobná agentúra (PPA) zaslala viac než 15.300 rozhodnutí k žiadostiam o jednotnú platbu na plochu v rámci priamych platieb poľnohospodárom, čo je 85 % zo všetkých žiadostí. PPA vyplatila už 292 miliónov eur z objemu 345,8 milióna eur, čo je suma za vydané rozhodnutia. Rozhodnutie dostali všetci žiadatelia, ktorí splnili všetky potrebné podmienky.

Ako ďalej informovala PPA, je dôležité, aby si žiadatelia kontrolovali doručenie rozhodnutí vo svojich elektronických schránkach alebo na pošte a prevzali ich. Tiež odporúča žiadateľom, ktorí po zvážení nemajú námietky k rozhodnutiu a súhlasia s ním, aby využili možnosť vyplnenia a zaslania formulára o vzdaní sa nároku na podanie odvolania. Po jeho doručení nie je potrebné čakať na uplynutie lehôt na podanie odvolania a k vyplateniu finančných prostriedkov môže prísť skôr. Formulár je k dispozícii na https://www.apa.sk/vzory-formularov.

Žiadatelia, ktorí rozhodnutie nedostanú v tomto roku, budú o tejto skutočnosti informovaní. Ich žiadosti PPA pri administratívnej kontrole pre indikované nedostatky vylúčila a musí ich opätovne preveriť. Táto kontrola bude realizovaná v roku 2022.

PPA začala postupne vyplácať platby 1. decembra v zmysle platnej legislatívy, ktorá tento termín určuje. Slovenskí poľnohospodári môžu každoročne žiadať o priame podpory. Podmienky pre poskytovanie priamych podpôr upravuje legislatíva EÚ a SR.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments