Zadajte hľadaný výraz

MPRV SR Z domova

PPA: Na podnikanie môžu získať mladí poľnohospodári finančnú podporu

PPA: Na podnikanie môžu získať mladí poľnohospodári finančnú podporu
insert_photopixabay.com

Pôdohospodárska platobná agentúra (PPA) vyhlásila výzvy určené pre mladých poľnohospodárov.

53/PRV/2022

Výzvu na predkladanie žiadostí o nenávratný finančný príspevok z Programu rozvoja vidieka SR 2014-2022 č.53/PRV/2022  pre opatrenie 6 – Rozvoj poľnohospodárskych podnikov a podnikateľskej činnosti podopatrenie 6.3 – Pomoc na začatie podnikateľskej činnosti na rozvoj malých a stredných podnikov.

Podpora vo forme paušálnej platby 15 000 eur je určená pre poľnohospodárske mikropodniky na realizáciu podnikateľského plánu v oblasti poľnohospodárskej prvovýroby.

54/PRV/2022

Druhou výzvou je výzva č. 54/PRV/2022 pre opatrenie: 6 –   Rozvoj poľnohospodárskych podnikov a podnikateľskej činnosti podopatrenie: 6.1 – Pomoc na začatie podnikateľskej činnosti pre mladých poľnohospodárov.

Podpora vo forme paušálnej platby vo výške 50 000 eur je určená pre mladých poľnohospodárov, ktorých podnikateľská história nepresahuje dva roky ku dňu podania žiadosti, na realizáciu ich podnikateľského plánu v oblasti poľnohospodárskej prvovýroby.

Termín na podávanie a prijímanie žiadostí je od 1.7.2022 do 30.9.2022.

Autor článku: PPA
Zdroj obrázku: pixabay.com

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
4 Komentárov
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
View all comments
Martin
Martin
6. apríl 2022 9:47

Ale ale kto to môže získať, veď tak ako aj v minulosti v prípade 6.3 štandardný výstup okresal počet možných uchádzačov na drvivé minimum. Táto výzva sa podobne ako mnoho iného v tomto štáte vyhlo účinku a zdravému rozumu. A vraj podpora mladých a malých poľnohospodárov obzvlášť v tejto dobe.… Celý komentár »

František
František
8. apríl 2022 17:50

Tu sú projektové podpory stále len pre tých pri koryte. Tak je to nastavené, aby ich získalo zopár jednotlivcov.Získáva ich len určitá skupina – nikoho netrápi, že opakovane. Kedy sa vypíše Projektová podpora pre tých, ktorý počas podnikania neobdržali žiadnu podporu od štátu?

SHR
SHR
9. apríl 2022 4:07

Kedy začínal celý cirkus okolo mladých poľnohospodárov bolo povedané že tí budú mať nárok ktorý budú už vedený ako SHR minimálne 2 roky pred vyhlásením výzvy. Podmienky odstupom času samozrejme menili, nárok získali ktorý zaregistrovali až po vyhlásení.

Godinov Majer OZ- Jozef Zuzula
Godinov Majer OZ- Jozef Zuzula
15. apríl 2022 22:14
Odpoveď na  SHR

6.3 Tu už bola .ale v inom ponímaní mi ,ako občianske združenie sme sa tam našli s programom pripravili program prívodu verejnej vody do pivníc k výrobe vína , Mame projekt a stavbu sme už i svojpomocne zahájili tým ,že sme sa zložili je nás zatiaľ 145. Celé je tona… Celý komentár »