Zadajte hľadaný výraz

Legislatíva Z domova

Poslanci schválili novelu zákona o nájme poľnohospodárskych pozemkov

Poslanci schválili novelu zákona o nájme poľnohospodárskych pozemkov
insert_photoarchív poľnoinfo.sk

Poslanci Národnej rady (NR) SR vo štvrtok schválili novelu zákona o nájme poľnohospodárskych pozemkov. Návrh do parlamentu predložil nezaradený poslanec Tomáš Taraba.

Novelou sa zavedie právo Slovenského pozemkového fondu (SPF) odstúpiť od nájomnej zmluvy aj pred uplynutím dohodnutého času nájmu v prípade, ak nájomca nevyužíva prenajaté pozemky riadnym spôsobom na dohodnutý účel a so starostlivosťou riadneho hospodára.

SPF bude povinný vypovedať nájomnú zmluvu s nájomcom, ktorý nevyužíva prenajatú pôdu na poľnohospodársku činnosť, na ktorý je pozemok určený. Nájomca bude povinný vždy ku koncu kalendárneho roka predložiť fondu čestné vyhlásenie s overeným podpisom nájomcu, že prenajatá pôda sa využíva s pravidlami uvedenými v nájomnej zmluve.

Novela bude účinná od 1. júla tohto roka.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
1 Komentár
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
View all comments
František Horváth
František Horváth
19. máj 2023 18:43

zdravím Vás ľudkovia, nájom, prenájom je dobrá vec, nemá každý na kúpu ornej pôdy alebo pasienkov, ale treba určite zabezpečiť bezpodmienečne kontrolu využívania, musíme si dávať veľký pozor na podvodníkov a tých bolo, je a bude vždy, stačí sa trošku pozrieť do minulosti, s pozdravom fh.