Zadajte hľadaný výraz

Zaujímavosti Zo sveta

Polícia zatkla desiatky aktivistov, ktorí obsadili farmu pre ošípané

Polícia zatkla desiatky aktivistov, ktorí obsadili farmu pre ošípané
insert_photoarchív poľnoinfo.sk

Holandská polícia v pondelok večer zatkla desiatky aktivistov za práva zvierat. Tí v pondelok nezákonne obsadili jednu zo súkromných fariem na chov ošípaných v provincii Brabantsko, uviedol spravodajský server DutchNews.nl.

Polícia zatkla aktivistov po tom, ako neuposlúchli výzvy opustiť priestory súkromnej chovateľskej farmy v meste Boxtel. Po neúspešných vyjednávaniach s mestským zastupiteľstvom, lokálnymi farmármi a zástupcami prokuratúry príslušníci polície voči protestujúcim zakročili. Zákrok polície bol nevyhnutný aj preto, že nespokojní farmári z okolia obsadenej farmy začali prevracať autá, na ktorých sa aktivisti doviezli na farmu, informoval denník Volkskrant.

Išlo o členov medzinárodnej skupiny s dvojznačným názvom Meat the Victims. Mnohí aktivisti sa posadili do budovy s chlievmi pre ošípané a ďalší vonku skandovali heslá proti zneužívaniu zvierat. Demonštranti povedali, že si farmu, ktorá predstavuje „symbol všetkého, čo je v odvetví živočíšnej výroby nesprávne“, vybrali náhodne.

Miestny farmár Frank van der Burg, ktorý prišiel podporiť rodinu z okupovanej farmy, pre médiá uviedol, že aktivisti sa správajú veľmi nezodpovedne, lebo v regióne sa nedávno vyskytoval mor ošípaných a teraz stovka ľudí vošla medzi chovné zvieratá bez ochranného oblečenia.

Ministerka poľnohospodárstva Carola Schoutenová, ako aj poľnohospodárske organizácie a združenia tiež odsúdili aktivistov zo skupiny Meat the Victims. Táto skupina už organizovala podobné protesty aj v Austrálii, Kanade, Španielsku a v Spojenom kráľovstve.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments