Zadajte hľadaný výraz

  • Inzercia
Komerčné informácie Z domova

Pohľad vystavovateľa: Novinky a podpory

Pohľad vystavovateľa: Novinky a podpory
insert_photoHriadeľ, spol. s r. o.

Na ostatnom piatom ročníku odbornej výstavy poľnohospodárskej techniky AGROSALÓN 2015 sa prezentovalo 150 spoločností, na ploche presahujúcej 21 tisíc m2. Výstavu navštívila počas štyroch dní odborná poľnohospodárska verejnosť v počte presahujúcom 20 tisíc návštevníkov.

Majitelia, konatelia, ekonómovia, mechanizátori, alebo obsluhujúci personál z poľnohospodárskych podnikov všetci tí, sú dôležití pri rozhodovaní o kúpe novej techniky.

V expozícií HRIADEĽ v pavilóne M1 a na voľnej ploche pred pavilónom na rozlohe vyše 800 m2,  sme pripravili tematicky aktuálne agregácie. Hlavne  pre špeciálnu rastlinnú výrobu, živočíšnu výrobu a tiež vinohrady, zeleninu a ovocné  sady  ako aj  pre mladých začínajúcich farmárov. Medzi nimi nové modely traktorov  Fendt  S4 nižších výkonových kategórií zo sérií  300 a 500,  ťahané postrekovače Berthoud,  vlečku OEHLER , pluhy RABE, techniku na zelenú žatvu – krmoviny: kosačky, obracače a zhrňovače Fella.

Nie menšiu pozornosť sme venovali prezentácií strojov pre intenzívnu rastlinnú výrobu pre veľkopestovateľov, traktorom Fendt vysoko výkonným úsporným modelom zo série 900, 800 a 700 v agregácií s najnovšou technikou HORSCH, FraMest.

Nová éra Fendt traktorov –  nová generácia S4

Základná zmena v porovnaní s predchádzajúcimi modelmi  pre splnenie nastávajúcej emisnej normy stupeň 4, (resp. v USA označovanej ako Tier 4 Final,) je doplnený SCR katalyzátor o EGR ventil pre recirkuláciu výfukových plynov a o CSF (Coated Soot Filter) filter pevných častíc, ktorý regeneruje pasívne bez dodatočného vstrekovania paliva, čím sa zvýši hospodárnosť prevádzky.

Traktory Fendt 300 Vario SCR ,( najnovšie S4)
Výkonné ( 95-135 koní)  jednoduché traktory s plynulým prenosom sily, sú synonymom spoľahlivosti, hospodárnosti a vysokej zostatkovej ceny, 4-ventilovým  motorom Deutz TCD, s Common- Rail vstrekovací systém  (DCRS),  210 l objem palivovej nádrže.  Najnižšia spotreba  PHM vo svojej kategórii DLG testy: 272 g/kWh. Osloví širší okruh poľnohospodárov aj s menšou výmerou pôdy.

Fendt 500 Vario SCR  

 “Stroj roka“ Agritechnika 2013, o výkone od 125 do 165 koní, s technológiu SCR s roztokom AdBlue pre splnenie emisnej normy 3b (Tier IV interim).  Úprava výfukových plynov prebieha až po spaľovacom procese horenia a nezasahuje doň. Motor je tak ideálne nastavený a dosahuje vynikajúcej dynamiky.

Traktory Fendt 700 Vario S4

Jedinečný kompaktný traktor v  inováciach  ťažko prekonateľný. Maximálny výkon až 240 k, vynikajúcou univerzálnosťou využitia v ťažkých poľných prácach,v  kultivacií, pri preprave materiálu, aj pri práci s čelným nakladačom. Možnosť agregácie s čelným nakladačom Fendt CARGO.  Šesťvalcový motor Deutz so zdvihovým objemom 6,06 l a oproti predchádzajúcemu modelu vykazuje spotrebu paliva až o 10% nižšiu.

Traktory Fendt 800 Vario S4
Všestranný modelový rad,  najnovšie s päťdesiatimištyrmi inováciami, vyššej výkonovej kategórie 220 – 280 koní,  s plynulou Vario prevodovkou, s TMS, 4 ventilovým motorom Deutz, mernou spotrebou paliva 192 g/kWh. Nový Varioterminál s uhlopriečkou 10.4 palcov slúži pre ovládanie traktora, dokumentáciu, navigáciu, reguláciu tlaku v pneumatikách za chodu, nastavenie pracovného náradia ai.

Traktory Fendt 900 Vario S4
Je vedúcou silou na traktorovom trhu, zahŕňa najvýkonnejší štandardný kolesový traktor s výkonom až 390 koní ,  6-valcovým motorom Deutz so zdvihovým objemom 7,8l. Všetky funkcie sú ovládané v jednom termináli, nové riadenie náradia cez ISOBUS, úvraťový management Variotronic TI, rýchla dokumentácia a bezplatný prenos dát s VarioDoc, precízny systém automatického riadenia s navigáciou VarioGuide. Nový systém S4 ( rozšírený SCR- o EGR+CSF) garantuje úspora paliva až 17.500 litrov nafty , 

NOVINKY od HORSCHu

Z techniky HORSCH sme priniesli najnovšiu technológiu, úplne nový vývoj sejačku  HORSCH Pronto,  ktorá umožňuje vysievať obilniny na konečnú vzdialenosť pri vysokej pracovnej rýchlosti. Sejačka je vybavená  kotúčovými pätkami TurboDisc. Riešenie umožňuje aj dodatočné doplnenie na existujúce stroje. Doprava osiva až k výsevnej pätke je identická so súčasnými štandardnými sejačkami. O jednotenie zŕn a ich ukladanie na osivové lôžko sa stará upravená pätka TurboDisc s iným telom, v ktorom je integrované výsevné ústrojenstvo. Nové výsevné ústrojenstvo je schopné generovať jednotlivé zrná pri frekvencii až 120 zŕn za sekundu, čo zodpovedá hustote výsevku 240 zŕn/m2 pri rýchlosti 12km.ha-1 pri medziriadkovom rozstupe 15 cm. Významnou novinkou v sortimente HORSCH  je ťažký tanierový kyprič Joker HD s taniermi  o priemere 620 mm, ktoré umožňujú dosiahnutie pracovnej hĺbky minimálne 15 cm. Vďaka vysokému prítlaku majú vyšší rezný účinok na rastlinné zvyšky na povrchu pôdy a umožňujú intenzívne prerezávanie a premiešanie pôdy i pri veľkom množstve organického materiálu, ako je napríklad kukuričná slama. Nový Joker HD má kompaktné rozmery a dobrú manévrovateľnosť.

Vzhľadom na aktuálnu etapu nového programovacieho obdobia samozrejme prebehli viaceré rokovania  s partnermi na tému využitia dotácií na nákup techniky.

Profesor Ján Jech, prezident združenia predajcov poľnohospodárskej techniky sa vyjadril, že súčasná situácia v obnove poľnohospodárskej techniky na Slovensku je problémová. Väčšina strojov v prvovýrobe je staršia ako 10 až 12 rokov, obnovených by malo byť 40 až 60 % techniky podľa kategórií.

Na túto tému sme mali možnosť diskutovať aj s pánom Ľubomírom Jahnátkom, ministrom pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR, ktorého na stánku privítal pán Zsolt Harsányi majiteľ spoločnosti HRIADEĽ, spolu so vzácnymi hosťami  s pani Eva Czimbalmosné Molnár veľvyslankyňou Maďarska na Slovensku, s pánom Milanom Belicom županom nitrianskeho samosprávneho kraja, Jozefom Artimom ústredným riaditeľom SPPK, Eduardom Krchom generálnym riaditeľom výstaviska Agrokomplex a ďaľšími významnými činiteľmi agrorezortu.

Veríme, že sme  návštevníkov, obchodných partnerov aj budúcich partnerov presvedčili o našej stabilite a našej pripravenosti splniť ich očakávania a priniesli im užitočné informácie pre ich správne rozhodovanie. 

Ste pre nás najdôležitejší a urobíme všetko, aby ste boli s nami spokojní   

Ďakujeme za návštevu a tešíme sa na najbližšie stretnutia!

Autor článku: Blažena Ácsová - špecialistka marketingu spoločnosti Hriadeľ, spol. s r. o.
Zdroj obrázku: Hriadeľ, spol. s r. o.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments