Zadajte hľadaný výraz

  • Inzercia
Komerčné informácie Z domova

Ostatné mesiace sú zrážkovo podpriemerné

Ostatné mesiace sú zrážkovo podpriemerné

V období neustálych klimatických zmien sa javí poistenie poľnohospodárskej výroby, ako nevyhnutnosť, ktorá rozloží riziko z podnikania na viacero nôh. Odborníci z Agra poisťovne preto pripravili pre poľnohospodárov nové produkty, ktoré zabezpečia rozšírenie palety poistiteľných rizík.

„Pre poľnohospodárov sme pripravili možnosť poistiť kukuricu proti strate z výnosu v dôsledku sucha,“ hovorí Dalibor Bán, riaditeľ Agra poisťovne.

Tento produkt sa v súčasnosti javí ako vysokoaktuálny, keďže priemerný úhrn zrážok za posledné mesiace zaostáva za dlhodobými priemermi. V októbri dosiahol objem zrážok len 54 percent oproti dlhodobému priemeru. Lepšia situácia bola v novembri, keď najmä poľnohospodári na strednom a východnom Slovensku pocítili nadpriemerný úhrn  zrážok.  Západné Slovensko ale zostávalo naďalej vo vlahovom deficite.  Absentujúca  snehová prikrývka v decembri spôsobila značný výpadok v zrážkach a podľa meteorológov, tie ktoré padli, dosiahli len 38 percent dlhodobého priemeru. 

Aj keď sejba kukurice väčšinu poľnohospodárskych podnikov stále ešte čaká, už teraz je nevyhnutné zamýšľať sa nad tým, ako si zabezpečiť jej ekonomickú rentabilitu.

„Možnosť poistiť kukuricu proti suchu majú poľnohospodári v našej poisťovni do konca marca,“ hovorí Dalibor Bán a upozorňuje, že novinka v ich portfóliu je ešte jedna. Poľnohospodári majú možnosť poistiť úrodu ovocia proti mrazu. Pri jahodách do 31. marca a pri jablkách do 15. marca 2014,   

V prípade otázok neváhajte kontaktovať pracovníkov Agra poisťovne.

Agra poisťovňa
Záhradnícka 21
811 07 Bratislava 1
Tel.: 02/55 64 34 5002/55 64 34 50
Fax: 02/55 64 34 51

Internet: www.agrapoistovna.sk
E-mail: agra@agrapoistovna.sk

Autor článku: Juraj Huba - poľnoinfo.sk
Zdroj obrázku: Agra poisťovňa a archív poľnoinfo.sk

Odber nových článkov na e-mail

Máte záujem stať sa pravidelným odoberateľom článkov z portálu poľnoinfo.sk? 1551 čitateľov od nás dostáva čerstvé informácie priamo na email každé ráno. Nečakajte a pridajte sa k nim aj vy.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments