Zadajte hľadaný výraz

Európska únia Z ekonomiky

Odštartovala verejná diskusia o novej Spoločnej poľnohospodárskej politike

Európska komisia dnes odštartovala verejnú diskusiu o budúcej forme Spoločnej poľnohospodárskej politiky (SPP). Dacian Ciolos, komisár pre poľnohospodárstvo a rozvoj vidieka, dnes v Bruseli vyjadril vôľu “načúvať” nápadom zvonku, a tak nájsť potrebné odpovede na otázky reformovania politiky, ktorá si vyžaduje takmer polovicu výdavkovej časti rozpočtu Európskej únie.

“Spoločná poľnohospodárska politika nie je otázkou len pre expertov. Je to politika všetkých Európanov a musíme ich počúvať. Chcem počuť reakcie a myšlienky nielen od farmárov, ale aj od predstaviteľov ochranárov, spotrebiteľov. Občania musia mať právo i čas vyjadriť sa,” konštatoval Ciolos.

Európska komisia zverejní do konca roka publikáciu o novej forme SPP, ktorej existencia sa začne písať od roku 2013. Predtým však EK plánuje osloviť ľudí, aby sa k nej vyjadrili a poskytli tak komisii námety, ktoré by mali byť zahrnuté v novej politike.

Rumunský komisár predstavil aj novú sekciu internetovej stránky komisie (http://ec.europa.eu/agriculture/cap-debate), na ktorej sa čakajú príspevky k tematike do júna 2010, v júli komisia usporiada konferenciu k zhodnoteniu verejnej debaty.

Autor článku: Silvester Balog - spravodajca TASR v Bruseli.
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments