Zadajte hľadaný výraz

MPRV SR Z domova

Od piatku prijímajú žiadosti o priame platby

Pôdohospodárska platobná agentúra (PPA) bude od 23. apríla do 15. mája 2010 prijímať žiadosti o priame platby na rok 2010.

“Na 18 regionálnych pracovísk (RP) PPA môžu žiadatelia predkladať žiadosti o jednotnú platbu na plochu, platbu na dojnicu, osobitnú platbu na cukor, na ovocie a zeleninu, prechodnú platbu na rajčiaky, doplnkovú platbu na plochu, ako aj platbu na chmeľ,” informovala Oľga Čelková z referátu komunikácie s verejnosťou PPA.

Žiadať môžu zároveň aj o vyrovnávací príspevok na znevýhodnené oblasti, agroenvironmentálnu platbu, ale aj platbu na územia európskeho významu na poľnohospodárskej pôde, platbu na opatrenie životné podmienky zvierat a agroenvironmentálnu platbu na chov a udržanie ohrozených druhov zvierat.

Pre žiadateľov, ktorí predložili jednu z vyššie uvedených žiadostí už v minulom roku, PPA pripravila predtlačené formuláre identifikačných listov, jednotnej žiadosti, zoznam poľnohospodárskych pozemkov aj s grafickými prílohami, prípadne zoznam zvierat.

“Vyzdvihnúť si ich môžu od 23. apríla 2010 na príslušnom RP PPA,” pripomenula Čelková. Noví žiadatelia nájdu všetky formuláre aj na internetovej stránke Pôdohospodárskej platobnej agentúry www.apa.sk.

“Na regionálnych pracoviskách PPA budú minuloročným žiadateľom k dispozícii aj predtlačené žiadosti o opatrenia orientované na lesnú pôdu, a to od 26. apríla, odkedy bude možné predkladať aj tieto žiadosti,” dodal šéf sekcie priamych podpôr PPA Andrej Gajdoš.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku:

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments