Zadajte hľadaný výraz

Rastlinná výroba Z ekonomiky

Nemecko má podobné problémy ako my

Nemecko má podobné problémy ako my
insert_photoarchív poľnoinfo.sk

Situácia s cenami sa pre pestovateľov zeleniny v Nemecku stala neúnosná. „Nemecko sa stalo odkladacím priestorom pre zeleninu ostatných krajín EÚ, zatiaľ čo nemecká zelenina sa skoro vôbec do zahraničia nevyváža, lebo spotrebitelia v zahraničí uprednostňujú najmä domácu zeleninu“ povedal predseda zeleninárskej únie Gerhard Schulz.

Náklady na prepravu a balenie sú oveľa vyššie ako náklady na vypestovanie šalátu, kalerábu, brokolice alebo uhoriek. Predseda únie informoval, že v takejto beznádejnej situácii sa nachádza 12 tisíc podnikov v Nemecku, ktoré sa zaoberajú pestovaním zeleniny.

Okrem pestovateľov špargle sú od začiatku sezóny hospodárske výsledky ostatných pestovateľov pod výrobnými nákladmi. Nemeckí pestovatelia zeleniny združení najmä v rodinných podnikoch bojujú o svoju existenciu. Nemeckí záhradníci a poľnohospodári preto prosia domácich spotrebiteľov, aby uprednostnili domácu zeleninu.

„Naše produkty majú vynikajúcu kvalitu, ktorá sa prísne kontroluje, sú plné vitamínov a majú aj vynikajúce chuťové vlastnosti“ dodáva predseda únie G. Schulz.

Autor článku: PPA - ATIS
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments