Zadajte hľadaný výraz

Ceny komodít Z ekonomiky

Nedostatok ošípaných sa rieši ich dovozom

Nedostatok ošípaných sa rieši ich dovozom
insert_photopolnoinfo.sk

Pri jatočných ošípaných je na trhu v súčasnom období paradoxná situácia. Ponuka domácich zvierat nestačí pokryť dopyt, ale cena klesá. Nedostatok ošípaných sa rieši dovozom lacnejšieho bravčového mäsa zo zahraničia, najmä na východe Slovenska. V porovnaní so 40. týždňom sa spolu nakúpilo o 10,2 % menej ošípaných.

Nákupná cena jatočných ošípaných oslabila počas 42. týždňa vo všetkých triedach. V triedach s najvyššou kvalitou mäsa S, E a U ceny klesli o 1,9 %, 1,6 %, a 1,3 %. V triede R priemerná cena klesla o 2,4 %. Nákupná cena prepadla v triede O až o 12,3 %, ale s minimálnym podielom na celkovom nákupe ošípaných, čo nemalo veľký vplyv na ich cenu. Priemerná nákupná cena jatočných ošípaných za triedy S až P sa znížila v porovnaní so 40. týždňom o 1,8 % na 54,47 Sk/kg jatočnej hmotnosti (43,23 Sk/kg ž. hm.). V 42. týždni prevýšila nákupná cena jatočných ošípaných o 17,2 % úroveň rovnakého obdobia minulého roka.

Očakávame, že trend poklesu nákupnej ceny jatočných ošípaných bude ďalej pokračovať, čomu napomôže aj výrazné oslabenie kurzu poľského zlotého.

Autor článku: PPA-ATIS
Zdroj obrázku: polnoinfo.sk

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments