Zadajte hľadaný výraz

Článok dňa Z domova Zaujímavosti

Najvyšší súd rozhodol. Norbert Bödör bude stíhaný väzobne

Najvyšší súd rozhodol. Norbert Bödör bude stíhaný väzobne
insert_photoTASR

Nitriansky podnikateľ Norbert Bödör bude stíhaný väzobne. Rozhodol o tom trojčlenný senát Najvyššieho súdu (NS) SR, ktorý vo štvrtok vyhovel sťažnosti prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP).

Norbert Bödör sa na štvrtkové verejné zasadnutie NS SR dostavil v sprievode svojho obhajcu Adriána Kuceka. Zasadnutie sa konalo za prísnych bezpečnostných opatrení.

Súd rozhodoval o sťažnosti prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP), ktorú podal voči rozhodnutiu sudcu pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu (ŠTS), pracovisko Banská Bystrica. Sudca ŠTS Michal Truban v nedeľu (5. 7.) Norberta Bödöra do väzby nevzal, na druhej strane väzobnému stíhaniu, ktoré navrhoval prokurátor, vyhovel v prípade spoluobvineného Petra Kubu.

Prokurátor žiadal pre oboch mužov väzbu z dôvodu, aby nemohli pokračovať v trestnej činnosti a aby nemohli ovplyvňovať svedkov na slobode, prípadne inak mariť vyšetrovanie. Obvinení sú z obzvlášť závažného zločinu legalizácie príjmu z trestnej činnosti v súvislosti s kauzou Dobytkár, v ktorej sú vyšetrované úplatky v Pôdohospodárskej platobnej agentúre (PPA) za zatiaľ viac ako 10 miliónov eur.

Norberta Bödöra zadržala Národná kriminálna agentúra (NAKA) v piatok (3. 7.) večer v rámci spomínanej akcie Dobytkár. Polícia vtedy informovala, že v rámci nej na celom území Slovenska NAKA vykonala zaisťovacie úkony a vzniesla obvinenie voči trom fyzickým osobám a dvom právnickým osobám za obzvlášť závažný zločin legalizácie príjmu z trestnej činnosti.

Ďalší obvinený z akcie Dobytkár, bývalý výkonný riaditeľ Pôdohospodárskej platobnej agentúry (PPA) Ľubomír Partika, zostáva vo väzbe. Niekdajší úradník z ministerstva pôdohospodárstva Marek Kodada bude vyšetrovaný na slobode. Rozhodol o tom v stredu (8. 7.) senát NS SR. Polícia dvojicu zadržala v apríli.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: TASR

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments