Zadajte hľadaný výraz

Potravinárstvo Z domova

Najnižší plat majú pekári. Kde v potravinárstve sa zarába najlepšie?

Najnižší plat majú pekári. Kde v potravinárstve sa zarába najlepšie?
insert_photoarchív poľnoinfo.sk

Priemerná mesačná mzda v potravinárskom priemysle SR dosiahla v roku 2018 úroveň 963 eur. Oproti roku 2017 to predstavuje nárast o 6,4 %. Uviedol to Matej Korpáš z tlačového oddelenia Slovenskej poľnohospodárskej a potravinárskej komory.

Najvyšší medziročný nárast priemernej mesačnej mzdy podľa neho nastal pri výrobe trvanlivých pekárskych výrobkov, kde sa priemerná mesačná mzda 1044 eur medziročne zvýšila o 11,6 %. Medziročne poklesla priemerná mesačná mzda iba v odvetví spracovania a konzervovania ovocia a zeleniny o 1,4 %.

Informoval, že viac ako priemernú mesačnú mzdu v potravinárskom priemysle vlani dosiahli zamestnanci vo výrobe rastlinných a živočíšnych olejov a tukov 995 eur, v odbore úpravy a spracovania mlieka 1072 eur, vo výrobe hotových krmív 1114 eur, výrobe trvanlivých pekárskych výrobkov 1044 eur, výrobe kakaa, čokolády a cukroviniek 1134 eur, výrobe ostatných potravinárskych výrobkov 1155 eur, vo výrobe piva a sladu 1533 eur, ako aj zamestnanci v odvetví stáčania prírodných minerálnych vôd a výrobe nealko nápojov 1183 eur.

Korpáš dodal, že najvyššia priemerná mesačná mzda sa v minulom roku zaznamenala v odvetví výroby piva a sladu 1533 eur a najnižšia v odvetví výroby pekárskych výrobkov vrátane cukrárskych okrem trvanlivých výrobkov vo výške 731 eur.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
1 Komentár
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
View all comments
Pišta
Pišta
4. marec 2019 21:29

A to kto robil túto štatistiku? Alebo v akej krajine? Lebo na slovenské pomery mi to nijak nevychádza. Stačí si pozrieť ponuky práce v potravinárstve, všade minimálna mzda, a realita to len potvrdzuje.
Ak mi niekto ponúkne v sektore spracovania mlieka cez 1000 euro, hneď nastupujem !