Zadajte hľadaný výraz

Z domova Zaujímavosti

Na pulze dňa: Vladimír Chovan exkluzívne pre poľnoinfo.sk

Nový predseda Slovenskej poľnohospodárskej a potravinárskej komory akurát cestoval z valného zhromaždenia v Levoči, keď sme ho zastihli a veľmi krátko sme sa ho spýtali na jeho ďalšie kroky v novej funkcii.

Ako nám potvrdil, jeho cieľom je zdynamizovať a oživiť činnosť SPPK. To ale neznamená, že nechce nadviazať na priaznivé výsledky, ktoré komora v mnohých oblastiach dosiahla. Isté zmeny pripúšťa v ekonomických, rozpočtových, organizačných, ale aj personálnych záležitostiach.

Poľnohospodárom sa v posledných mesiacoch rozsypal trh so všetkými ťažiskovými komoditami. Vladimír Chovan si je toho vedomý, ale zároveň upozorňuje, že komora nie je samospasiteľná.

„Nemáme zásadné možnosti ako ovplyvniť trh,“ povedal.

Isté riešenie vidí vo vzniku štátneho podporného fond.

„Takýto fond by bol využitý v období, keď je potrebné riešiť odbytové náležitosti, alebo prefinancovať produkciu. Tvoril by určitú garanciu,“ uviedol nový predseda SPPK.

Ako upozornil, práve v tomto období trpia farmári značnými problémami, čo sa týka peňažných tokov v podniku.

Vladimír Chovan zastáva v súčasnosti aj funkciu predsedu Slovenského zväzu prvovýrobcov mlieka. Ako povedal pre poľnoinfo.sk, na funkciu abdikuje, pretože funkcie predsedu SPPK a predsedu SZPM sú nezlučiteľné. Šéfom prvovýrobcov mlieka bude dočasne poverený súčasný podpredseda SZPM Alexander Pastorek zo spoločnosti Agrocoop Imeľ.

Autor článku: Juraj Huba - poľnoinfo.sk
Zdroj obrázku:

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments