Zadajte hľadaný výraz

Branding Ematech 2020-07 LEFT
Branding Ematech 2020-07 RIGHT
Branding Ematech 2020-07 TOP
Článok dňa MPRV SR Z domova

Ministerstvo pôdohospodárstva potvrdzuje informácie portálu poľnoinfo.sk

Ministerstvo pôdohospodárstva reaguje na včerajšie informácie portálu poľnoinfo.sk o odchode Tibora Guniša z postu generálneho riaditeľa Pôdohospodárskej platobnej agentúre.

„Generálny riaditeľ Pôdohospodárskej platobnej agentúry (PPA) Tibor Guniš požiadal ministra pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Jána Mičovského o odvolanie z funkcie generálneho riaditeľa zo zdravotných, osobných a rodinných dôvodov,“ informuje Anežka Hrdá, šéfka odboru komunikácie a marketingu na agroministerstve.

Minister pôdohospodárstva Ján Mičovský v stanovisku uvádza, že „Tibor Guniš je statočný a odborne zdatný človek, ktorého profesionálne vlastnosti si Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (MPRV SR), ako aj ja osobne, veľmi cení. Chápem, že úlohy, ktorým čelí, sú zaťažujúce. Pripúšťam aj silný pretlak v PPA, ktorá je extrémne ťažkým pracoviskom poznačeným obrovskou korupciou a kauzami v dotáciách. Jeho možný odchod by bol pre MPRV SR reálnou stratou. Rešpektujem jeho rodinné a zdravotné dôvody, avšak budem s pánom Gunišom rokovať a verím, že nájdeme spoločné riešenie,“ vyjadril sa minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Ján Mičovský.

 

Autor článku: Juraj Huba - poľnoinfo.sk
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk - Minister Ján Mičovský (vľavo) a Tibor Guniš.

Odber nových článkov na e-mail

Máte záujem stať sa pravidelným odoberateľom článkov z portálu poľnoinfo.sk? 1569 čitateľov od nás dostáva čerstvé informácie priamo na email každé ráno. Nečakajte a pridajte sa k nim aj vy.

4 komentáre

 1. Realist
  9. septembra 2020

  Najvacsi problem je vaša osoba pan minister ale vy to nechapete . Pani polnohospodari zamyslite sa ale velmi rychlo co budete robit a hlavne financne krytie vasich podnikov si zabezpecte lebo priame platby nedostaneme tento rok vobec.Tu sa chysta uplne rozbitie polnohospodarstva comu sa za hranicami nasho statu uz pripravuju.Zbohom Slovensko je predpoklad ze zanikne,preco lebo narod ktory nevlastni podu nema buducnost

  Odpovedať
 2. Nohavica
  9. septembra 2020

  …zdravotné, osobné a rodinné dôvody…hmm…v preklade by to mohlo znamenať, že sa mu niekto vyhráža…

  Odpovedať
 3. Realist 2
  10. septembra 2020

  Poľnohospodári postavme sa a poďme do ulíc ! Nie je na čo čakať !

  Odpovedať
 4. Roman
  10. septembra 2020

  Guniš odchádza z dôvodu zviazaných rúk. V PPA si treba posvietiť na sekčného riaditeľa Ošusta a riaditeľa vnútornej kontroly financí pána Julényho a rázom vnikne svetlo (aj) do kauzy Dobytkár.

  Odpovedať

Komentujte

Všetky polia sú povinné. Vaša emailová adresa nebude zverejnená a slúži iba ako ochrana pred spamom. Ak sa váš komentár v článku nezobrazí ihneď po jeho odoslaní, zachytila ho automatická antispamová ochrana. V tom prípade nás prosím kontaktujte a my daný komentár dohľadáme a manuálne schválime.