Zadajte hľadaný výraz

Branding Ematech 2020-07 LEFT
Branding Ematech 2020-07 RIGHT
Branding Ematech 2020-07 TOP
Poľnocast Z domova

Poľnocast: Motivácia pracovať efektívne v štátnych majetkoch bola nižšia ako v družstvách

Martin Jurčo v osemnástej časti svojho historického poľnocastu hovorí o štátnom obhospodarovaní pôdy, ktoré na našom území začalo v roku 1921. Vymenúva etapy, hovorí o silných a slabých stránkach a postupne sa vo svojom rozprávaní dostáva až do osemdesiatych rokov minulého storočia. Započúvajte sa do relácie portálu poľnoinfo.sk.

Autor článku: Martin Jurčo
Zdroj obrázku: TASR - Koloman Cích: Na archívnej snímke z 27. augusta 1970 bohatá úroda chmeľu v Častkovciach. Na Štátnom majetku Nové Mesto nad Váhom, hospodárstvo Častkovce, majú vyše 14 hektárov chmelníc. V tomto roku dosiahli bohatú úrodu, keď z hektára zberajú v priemere po 17 metrických centov. Pri zbere im pomáha takmer 200 brigádnikov, z toho 81 žiakov Strednej priemyselnej školy zdravotníckej techniky zo Starej Turej. Na snímke žiaci II. ročníka Eva Telecká a Stanislav Straka usilovne pracujú pri zbere chmeľu.

Odber nových článkov na e-mail

Máte záujem stať sa pravidelným odoberateľom článkov z portálu poľnoinfo.sk? 1569 čitateľov od nás dostáva čerstvé informácie priamo na email každé ráno. Nečakajte a pridajte sa k nim aj vy.

Komentujte

Všetky polia sú povinné. Vaša emailová adresa nebude zverejnená a slúži iba ako ochrana pred spamom. Ak sa váš komentár v článku nezobrazí ihneď po jeho odoslaní, zachytila ho automatická antispamová ochrana. V tom prípade nás prosím kontaktujte a my daný komentár dohľadáme a manuálne schválime.