Zadajte hľadaný výraz

Článok dňa Z domova Zaujímavosti

Milenku Kollára nahradila blízka spolupracovníčka Zsolta Simona?

Milenku Kollára nahradila blízka spolupracovníčka Zsolta Simona?
insert_photoFacebook Natália Tóthová

V posledný aprílový deň portál aktuality.sk zverejnil informáciu, že Jaroslavovi Karahutovi, poslancovi SME RODINA a šéfovi agrovýboru v národnej rade bude robiť asistentku bývalá milenka Borisa Kollára. Ide o Natáliu Tóthovú, ktorá si mala vďaka práci pre zákonodarcu prísť na takmer 3-tisíc eur mesačne. Dnes Jaroslav Karahuta hovorí, že Natália Tóthová nebude jeho asistentkou.

Karahuta: Medializované informácie ma až tak netrápia

Šéf agrovýboru národnej rady pre portál poľnoinfo.sk vysvetľuje, že za zmenou jeho rozhodnutia nie je medializácia ale potreba posilnenia odbornej stránky poľnohospodárstva.

„Tie medializované informácie ma až tak netrápia. Teraz, keď sme analyzovali viac stav v poľnohospodárstve, je dôležité prekopať legislatívu. Možno som ublížil sám sebe, že nebudem mať človeka, ktorý sa mi bude starať napríklad o komunikáciu cez sociálne siete. Vnímam to ale cez stránku odbornú, aby sme posunuli poľnohospodárstvo dopredu,“ hovorí pre poľnoinfo.sk Jaroslav Karahuta.

Ešte pred necelým mesiacom pravdepodobne odbornosť nehrala až takú úlohu ako teraz. Zmluva podpísaná na štvorročné funkčné obdobie Jaroslava Karahutu hovorí o súhrnnej odmene pre bývalú milenku Kollára vo výške 138 tisíc eur. Zmluva bola v Centrálnom registri zmlúv zverejnená 24. apríla 2020.

Aktuálna asistentka poslanca v polovici júla 2014 pre Plus 1 deň opísala vzťah aj s aktuálnym predsedom slovenského parlamentu.

„Áno, zblížili sme sa aj intímne. Boris bol v posteli dosť dobrý, je veľmi obdarený, ale centimetre neprezradím,“ uviedol vtedy Plus 1 deň.

Zmena, ktorú zatiaľ nevidieť

Jaroslav Karahuta hovorí, že tento týždeň dochádza k zmene jeho asistentky a už ňou nebude Natália Tóthová ale Zuzana Červenák Kontrová.

Facebook Zuzana Kontrová

„Asistentky majú poslanci z dvoch dôvodov. Jeden dôvod je odborná pomoc a druhý je organizačno-marketingová a technická pomoc. Vzhľadom na to, že v pracovnej skupine máme ľudí z rôznych oblastí poľnohospodárstva, rozhodol som sa, že potrebujem asistentku pre organizačnú a technickú pomoc. Tento týždeň dochádza k zmene a mojou asistentkou bude Zuzana Kontrová,“ povedal J. Karahuta.

Kontrová pôsobila ako generálna riaditeľka sekcie na ministerstve pôdohospodárstva už za prvého ministrovania Zsolta Simona po vstupe Slovenska do Európskej únie. Poľnohospodári ju poznajú aj z obdobia rokov 2010 až 2012, keď sa ako sekčná šéfka za Zsolta Simona na agrorezort vrátila. Od roku 2012 bola osem rokov asistentkou opäť Zsolta Simona.

V deň, keď bola v Centrálnom registri zmlúv zverejnená zmluva Jaroslava Karahutu s bývalou milenkou dnešného predsedu parlamentu, bola zverejnená aj informácia, že Zuzana Červenák Kontrová je asistentkou Evy Hudecovej, tridsaťročnej poslankyne hnutia SME RODINA.

To znamená, že Zuzana Kontrová blízka spolupracovníčka Zsolta Simona by mala byť asistentkou až dvoch poslancov z hnutia SME RODINA. Centrálny register zmlúv zatiaľ k dnešnému dňu neeviduje, že na pozícii asistentky poslanca Karahutu dochádza k zmene. Podobne je to aj na webovej stránke Národnej rady SR.

„Zuzana Kontrová bude mojou asistentkou v plnom rozsahu. Problémy v poľnohospodárstve sú tak hlboké, že je potrebné aby bol asistent dobrý v legislatíve,“ uzatvára Jaroslav Karahuta.

Autor článku: Juraj Huba - poľnoinfo.sk
Zdroj obrázku: Facebook Natália Tóthová

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
1 Komentár
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
View all comments
Realist
Realist
18. máj 2020 23:44

S takouto kraskou by aj repka dlhsie kvitla len nasho dedales by asi porazilo?