Zadajte hľadaný výraz

Z domova Zaujímavosti

Mičovský hlasoval proti plánu obnovy

Mičovský hlasoval proti plánu obnovy

Minister pôdohospodárstva Ján Mičovský hovorí, že zatiaľ nepodá demisiu, hoci ju zvažoval. Informuje Denník N.

„Mičovský ako jediný hlasoval proti plánu obnovy, ktorý nepočíta s podporou poľnohospodárstva,“ uviedol Denník N.

Minister ďalej po rokovaní vlády povedal, že „moje stretnutie s premiérom je na spadnutie.“

Práve rokovanie s predsedom vlády má byť rozhodujúce a poskytnúť odpoveď na to, či bude Ján Mičovský pokračovať vo funkcii ministra.

„Po rokovaní s premiérom budem tlmočiť výsledky stretnutia. Budem sa snažiť nájsť prostriedky pre agropotravinárov, nie pre záchranu mojej stoličky, ale pomoci im. Pokiaľ je reálna možnosť agropotravinárom stále pomôcť, budem bojovať. Nelipnem na svojej funkcii,“ uviedol podľa agentúry SITA Ján Mičovský.

Televízia TA3 dnes odvysiela diskusnú reláciu Téma dňa k plánu obnovy z pohľadu pôdohospodárstva. Zúčastnia sa jej poslanci za Sme rodina, SaS a SMER-SD a prostredníctvom telemostu aj predseda SPPK. Minister sa diskusie napriek pozvaniu nezúčastní.

„K plánu obnovy sa vo vysielaní TA3 chce vyjadriť až zajtra,“ povedal pre poľnoinfo.sk Peter Bielik, moderátor Témy dňa.

Práve v Téme dňa dal minister v októbri 2020 svoj sľub o odstúpení z funkcie, ak sa mu nepodarí získať zdroje z plánu obnovy pre pôdohospodárstvo.

Autor článku: poľnoinfo.sk
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

Odber nových článkov na e-mail

Máte záujem stať sa pravidelným odoberateľom článkov z portálu poľnoinfo.sk? 1551 čitateľov od nás dostáva čerstvé informácie priamo na email každé ráno. Nečakajte a pridajte sa k nim aj vy.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments