Zadajte hľadaný výraz

Tatra banka 2018-12
Pottinger 2018
MPRV SR Z domova

Matečná: Protestujúci doteraz nepožiadali o stretnutie

chat_bubbleKomentáre: 1 visibilityZobrazenia: 486

Vedia farmári protestujúci na traktoroch, že veľká časť požiadaviek z tzv. Košickej výzvy je už splnená? Spýtala sa vicepremiérka a šéfka Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR Gabriela Matečná (SNS) v reakcii na protestnú jazdu farmárov z východu SR do Bratislavy.

„My sme otvorení dialógu, ale do dnešného dňa sme od týchto farmárov nedostali žiadnu požiadavku na stretnutie,“ podčiarkla.

Upozornila, že Patrik Magdoško, zastupujúci Iniciatívu poľnohospodárov, bol neúspešným kandidátom strany Sieť vo voľbách do Národnej rady SR. Protestujúci farmári by sa ho podľa nej mali opýtať, či sa nestali rukojemníkmi v jeho politickej kampani.

„Niektoré body z Košickej výzvy však nepatria do gescie MPRV SR, ale do pôsobnosti Ministerstva vnútra SR, respektíve Generálnej prokuratúry SR,“ dodala.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku:

Odber nových článkov na e-mail

Máte záujem stať sa pravidelným odoberateľom článkov z portálu poľnoinfo.sk? 1209 čitateľov od nás dostáva čerstvé informácie priamo na email každé ráno. Nečakajte a pridajte sa k nim aj vy.

1 komentár

  1. gazda
    20. júna 2018

    Požiadala moja známa písomnou formou finančnú skupinu podnikajúcu v poľnohospodárstve o vrátenie svojich pozemkov , uviedla VEC: Žiadosť o vrátenie pozemkov. Na to odpovedali oni, že žiaľ, nemôžu jej žiadosti vyhovieť, lebo nežiadala o ich vydanie. Opravila svoju žiadosť a pod vecou napísala: Žiadosť o vrátenie a vydanie pôdy. Nakoniec jej vydali na jednej z najhoršej parcele v chotári, lebo im pohrozila súdom. V správaní sa pani ministerky a jej slovníku vidím podobnosť… To, že pána Magdoška pospájala so Sieťou ani nekomentujem. Reaguje ozaj vecne a odborne.

    Odpovedať

Komentujte

Všetky polia sú povinné. Vaša emailová adresa nebude zverejnená a slúži iba ako ochrana pred spamom.