Zadajte hľadaný výraz

Z ekonomiky Živočíšna výroba

Kvóta sa odoberie chovateľom, ktorí ju plnia pod 50 percent

Kvóta sa odoberie chovateľom, ktorí ju plnia pod 50 percent
insert_phototlačový odbor Európskej komisie

Pôdohospodárska platobná agentúra podľa usmernenia Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka oznamuje výrobcom surového kravského mlieka, ktorí v kvótovom roku 2011/2012 obchodovali s mliekom na viac ako 50 % svojej disponibilnej kvóty (individuálna kvóta k 31. marcu 2012), že im individuálna kvóta nebude pre jej nevyužitie znížená.

“Výrobcom, ktorí využili disponibilnú kvótu pod 50 %, bude nevyužité množstvo individuálnej kvóty odobraté, okrem prípadov preukázaných mimoriadnych udalostí a prípadov vyššej moci, ktoré dočasne ovplyvnili produkciu mlieka,” informovala ďalej PPA.

Vyplnený formulár “Vyhlásenie výrobcu o predaji mlieka a mliečnych výrobkov za kvótový rok 2011/2012” výrobcovia mlieka zašlú na adresu Pôdohospodárskej platobnej agentúry do 30. apríla 2012. Nedoručenie a oneskorené doručenie vyhlásenia má za následok odobratie a vrátenie mliečnej kvóty výrobcu do národnej rezervy. Ak v príslušnom kvótovom roku výrobca s pridelenou individuálnou kvótou na priamy predaj s mliekom neobchodoval, zasiela PPA aj negatívne hlásenie.

“Z dôvodu priestupného roku 2012 je formulár vyhlásenia rozšírený o údaje obchodovania s mliekom v mesiacoch február a marec 2012,” spresnila platobná agentúra.

Prepojenie na oznam:
http://www.apa.sk/index.php?navID=1&id=4605

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: tlačový odbor Európskej komisie

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments