Zadajte hľadaný výraz

  • Inzercia
Komerčné informácie Z ekonomiky

Kráľovná polí získava drahocenný priestor

Kráľovná polí získava drahocenný priestor
insert_photoautor

Pred 136 novinármi z dvadsiatich siedmych štátov sveta predstavila spoločnosť Lemken sejačku, ktorá zabezpečí vyšší výnos kukurice, bez ďalších priamych nákladov. Ako je to možné, sa mohli žurnalisti z celého sveta presvedčiť priamo na predvádzacích pozemkoch neďaleko maďarského kúpeľného mesta Bukfurdo.

“Sejačka Lemken Azurit 9 zabezpečí pre rastliny kukurice väčší životný priestor, čím docielime aj vyšší výnos. Semienka sadí do dvoch radov. Nejde pritom o klasický dvojriadok, ale o spon s rozmerom 6,25 cm. To má pre užívateľa obrovskú výhodu, pretože pre zber môže použiť klasický adaptér,” vysvetľuje Róbert Pecko, zo spoločnosti Lemken Slovakia.

Ako informuje, problém nenastáva ani pri plečkovaní, keďže plečka nepoškodí v uvedenom spone rastlinky. Efekt zväčšenia životného priestoru pritom prináša nárast pestovanej hmoty. Podľa doterajších prieskumov boli úrody pri zrnovej kukurici vyššie o 5 percent a pri silážnej v rozmedzí 5 – 10 percent. To všetko pri zachovaní výsevku.

“Výhodou sejačky Azurit 9 je, že poľnohospodárovi neslúži len na siate do uvedeného sponu. Možnosť deltarow, ako sa nový systém nazýva, sa dá jednoduchým spôsobom z priestoru kabíny traktora vypnúť a tak získame opäť klasickú sejačku. Ak ju agregujeme so sejačkou Solitair, získame k sejačke Azurit aj päťtisíc litrový zásobník, ktorý slúži na organické hnojivá. Sejačka na presný výsev s dostatočnou kapacitou osiva a hnojiva sa stáva základným faktorom pre dobrú ekonomiku pestovania plodín. S takýmto zariadením eliminujeme prestoje a znižujeme náklady,” informuje Róber Pecko.

Sejačka Lemken Azurit je zariadením, pri ktorom sa už vyše dvoch rokov testujú prototypy a v budúcom roku sa očakáva spustenie výroby. Slovenský poľnohospodár môže tento inovatívny produkt získať už na jeseň budúceho roka. To znamená v rovnakom čase, ako nemecký farmár.

 

Autor článku: Juraj Huba - poľnoinfo.sk
Zdroj obrázku: autor

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments