Zadajte hľadaný výraz

Branding Ematech 2020-07 LEFT
Branding Ematech 2020-07 RIGHT
Branding Ematech 2020-07 TOP
Komerčné informácie Z ekonomiky

Kráľovná polí získava drahocenný priestor

blank

Pred 136 novinármi z dvadsiatich siedmych štátov sveta predstavila spoločnosť Lemken sejačku, ktorá zabezpečí vyšší výnos kukurice, bez ďalších priamych nákladov. Ako je to možné, sa mohli žurnalisti z celého sveta presvedčiť priamo na predvádzacích pozemkoch neďaleko maďarského kúpeľného mesta Bukfurdo.

„Sejačka Lemken Azurit 9 zabezpečí pre rastliny kukurice väčší životný priestor, čím docielime aj vyšší výnos. Semienka sadí do dvoch radov. Nejde pritom o klasický dvojriadok, ale o spon s rozmerom 6,25 cm. To má pre užívateľa obrovskú výhodu, pretože pre zber môže použiť klasický adaptér,“ vysvetľuje Róbert Pecko, zo spoločnosti Lemken Slovakia.

Ako informuje, problém nenastáva ani pri plečkovaní, keďže plečka nepoškodí v uvedenom spone rastlinky. Efekt zväčšenia životného priestoru pritom prináša nárast pestovanej hmoty. Podľa doterajších prieskumov boli úrody pri zrnovej kukurici vyššie o 5 percent a pri silážnej v rozmedzí 5 – 10 percent. To všetko pri zachovaní výsevku.

blank

„Výhodou sejačky Azurit 9 je, že poľnohospodárovi neslúži len na siate do uvedeného sponu. Možnosť deltarow, ako sa nový systém nazýva, sa dá jednoduchým spôsobom z priestoru kabíny traktora vypnúť a tak získame opäť klasickú sejačku. Ak ju agregujeme so sejačkou Solitair, získame k sejačke Azurit aj päťtisíc litrový zásobník, ktorý slúži na organické hnojivá. Sejačka na presný výsev s dostatočnou kapacitou osiva a hnojiva sa stáva základným faktorom pre dobrú ekonomiku pestovania plodín. S takýmto zariadením eliminujeme prestoje a znižujeme náklady,“ informuje Róber Pecko.

Sejačka Lemken Azurit je zariadením, pri ktorom sa už vyše dvoch rokov testujú prototypy a v budúcom roku sa očakáva spustenie výroby. Slovenský poľnohospodár môže tento inovatívny produkt získať už na jeseň budúceho roka. To znamená v rovnakom čase, ako nemecký farmár.

 

Autor článku: Juraj Huba - poľnoinfo.sk
Zdroj obrázku: autor

Odber nových článkov na e-mail

blank

Máte záujem stať sa pravidelným odoberateľom článkov z portálu poľnoinfo.sk? 1571 čitateľov od nás dostáva čerstvé informácie priamo na email každé ráno. Nečakajte a pridajte sa k nim aj vy.

Komentujte

Všetky polia sú povinné. Vaša emailová adresa nebude zverejnená a slúži iba ako ochrana pred spamom. Ak sa váš komentár v článku nezobrazí ihneď po jeho odoslaní, zachytila ho automatická antispamová ochrana. V tom prípade nás prosím kontaktujte a my daný komentár dohľadáme a manuálne schválime.