Zadajte hľadaný výraz

Názory a komentáre Z domova

Keď je teória odtrhnutá od praxe

Keď je teória odtrhnutá od praxe
insert_photoautor

Botanická záhrada Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre patrí k najkrajším miestam v meste pod Zoborom. Vsadená je medzi oceňovaný súbor stavieb SPU od architekta Vladimíra Dedečka a dobre známu budovu Agroinštitútu.

O oplotenú oázu pokoja s dominantnou vodnou plochou sa pracovníci univerzity denne starajú. Okrem každoročne vysádzaných letničiek a označených drevín, škola investuje napríklad aj do opráv chodníkov. V stredu, počas dňa pracovného pokoja, mierili mamičky s kočíkmi do priestorov Botanickej záhrady zbytočne.

Deň, keď sa mali na Slovensku zavrieť len obchody, sa uzavrel aj tento priestor. V lete pritom býva otvorený počas pracovného týždňa aj víkendov. V stredu ste sa namiesto upravenej Botanickej záhrady, mohli presunúť do parku pred samotnú Univerzitu. Posedenie medzi 50 ročnými lipami, borovicami a brezami nepôsobí upokojujúco. Park pred školou je spustnutý a špinavý. Chodníky sú zvlnené od koreňov stromov, zapadnuté ihličím a listami a aj parková zeleň pomaly odkrajuje z ich šírky.

Najviac udivujú desiatky odpadkov, okolo zničených lavičiek. Smetné nádoby sú po celom parku pravidelne umiestnené a vyzerá, že aj vysypané. Tí, čo ich pravidelne udržujú, nevidia, čo sa nachádza okolo nich?

Je zarážajúce, že pred vstupom do školy, ktorej súčasťou je priamo Fakulta záhradníctva a krajinného inžinierstva, to môže vyzerať takto. Asi ide o známe odtrhnutie teórie od praxe, na ktoré sa pri našom univerzitnom školstve často poukazuje.

 

Autor článku: Juraj Huba - poľnoinfo.sk
Zdroj obrázku: autor

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
2 Komentárov
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
View all comments
realista
realista
5. júl 2017 16:52

na tých lavičkách sme pofajčievali ako študenti ešte v 80-tych rokoch minulého storočia – technický stav v podstate zodpovedá…..

Fero
Fero
6. júl 2017 6:10

Veru tak – hanba! krásna Univerzita !