Zadajte hľadaný výraz

Potravinárstvo Z domova

K pekárom prichádza M. Lapšanský, bývalý úradník agroministerstva

K pekárom prichádza M. Lapšanský, bývalý úradník agroministerstva
insert_photoarchív poľnoinfo.sk - Milan Lapšanský

Zväz slovenských pekárov, cukrárov a cestovinárov od novembra zastupuje na poste výkonného riaditeľa Milan Lapšanský. V tlačovej správe informujú, že ide o dlhoročného experta na potravinárstvo, obchod a potravinársku legislatívu bude hájiť záujmy Slovenského zväzu pekárov, cukrárov a cestovinárov (SZPCC).

„Pekárenský sektor je kostrou potravinárstva. S jeho produktami sa každý z nás stretáva dennodenne. Mojim cieľom je zintenzívniť komunikáciu sektora smerom k verejnosti, ale aj k orgánom štátnej správy. Vzhľadom na to, že Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR má nedostatok odborníkov a skúsených manažérov, je pochopiteľné, že nenachádza primerané riešenia. Pekári preto vyvinú aktivity na zvýšenie konkurencieschopnosti slovenského pekárenstva, cukrárstva i cestovinársta a budú prinášať návrhy nielen na to, čo treba vylepšiť, ale aj riešenia ako to urobiť,“ povedal Milan Lapšanský.

Bývalý generálny riaditeľ sekcie potravinárstva a obchodu Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR pôsobí, podľa pekárov, v oblasti potravinárstva, obchodu a potravinárskej legislatívy už viac ako dve desaťročia.

Dlhodobo na PN

„Predseda SNS Andrej Danko považoval Lapšanského za kľúčového človeka, ktorý mal uviesť do praxe napríklad jeho odvod na obchodné reťazce, ktorý napokon dostal stopku z Bruselu. Lapšanský tento zámer obhajoval aj v médiách či na tlačových konferenciách SNS,“ informoval Denník N. 

Lapšanský pôsobil aj po zmene vlády ešte tri mesiace vo funkcii generálneho riaditeľa. Podľa Denníka N sa mu to darilo preto, že oficiálne bol na PN – ke. Svoje politické väzby napokon Lapšanský potvrdil aj v parlamentných voľbách 2020, v ktorých neúspešne kandidoval za SNS ako číslo 111.

„Nielen potravinárske komory, ale aj zväz pekárov, dlhodobo vyslovuje nespokojnosť s krokmi aktuálneho vedenia Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR. Výčitky agropotravinárskeho sektora smerujú k absentujúcej komunikácii, minimálnej úrovni podpory, nejasným a netransparentným víziám ministerstva či chýbajúcim prioritám ministerstva smerom k domácim potravinárom. Aj nečinnosť agrorezortu bola jedným z dôvodov personálneho posilnenia vedenia zväzu. Je nevyhnutné posunúť sa vpred aj vzhľadom na aktuálnu situáciu s pandémiou a zvyšujúcim sa nákladom,“ uviedla Tatiana Lopuchová, predsedníčka Slovenského zväzu pekárov, cukrárov a cestovinárov.

Autor článku: poľnoinfo.sk
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk - Milan Lapšanský

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
2 Komentárov
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
View all comments
Amand
Amand
5. november 2020 8:28

Prvé by mal povedať co urobil za štyri roky pôsobenia v Top vedení ministerstva.

Ivan
Ivan
5. november 2020 18:16
Odpoveď na  Amand

On na rozdiel od iných, čo len seno mlátili a tých, ktorí dnes rozprávajú rozprávky, niečo pre potravinárov skutočne robil. Či už zákon o neprimeraných podmienkach v obchode s potravinami alebo odolávanie pošahaným konšpirátorom ako súčasný poslanec Sme rodina Patrik Linhart, ktorý vydiera potravinárov kdejakými byrokratickými sprostosťami.