Zadajte hľadaný výraz

MPRV SR Z domova

J. Kiss: Pôdohospodársku platobnú agentúru čaká reorganizácia

J. Kiss: Pôdohospodársku platobnú agentúru čaká reorganizácia
insert_photoarchív poľnoinfo.sk

Pôdohospodársku platobnú agentúru (PPA) čaká reorganizácia. Tá by mala v agentúre efektívnejšie nastaviť personálne kapacity a aj procesy. Po utorkovom rokovaní PPA s predstaviteľmi Miestnych akčných skupín (MAS) a Združenia miest a obcí Slovenska (ZMOS) to uviedol generálny riaditeľ PPA Jozef Kiss.

„Už sme v procese transformácie PPA. Čaká nás preorganizovanie procesov a štruktúry PPA, skrátka, aby boli ľudia tam, kde ich potrebujeme. Potom dokážeme skrátiť lehoty spracovania žiadostí k spokojnosti žiadateľov,“ uviedol Kiss.

Transformácia PPA sa začala hneď po udelení trvalej akreditácie (15. 10.) a bude podľa jej šéfa trvať niekoľko rokov. Jej dôležitou súčasťou je aj digitalizácia, ktorá má okrem iného prispieť k pružnejším vzťahom medzi žiadateľmi, teda aj MAS. Podľa Kissa sú súčasné lehoty neakceptovateľné a agentúra bude robiť výrazné zmeny.

PPA môže po získaní trvalej akreditácie postupne púšťať pozastavené platby, teda aj platby pre Miestne akčné skupiny. To ale podľa jej šéfa predpokladá individuálne posúdenie projektov a ich preverenie. “Následne bude možné platby postupne uvoľňovať, musíme byť ale veľmi obozretní,“ dodal Kiss.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

Odber nových článkov na e-mail

Máte záujem stať sa pravidelným odoberateľom článkov z portálu poľnoinfo.sk? 1559 čitateľov od nás dostáva čerstvé informácie priamo na email každé ráno. Nečakajte a pridajte sa k nim aj vy.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments