Zadajte hľadaný výraz

Európska únia Zo sveta

Grüne Woche 2009 v piatok otvoril svoje brány

Grüne Woche 2009 v piatok otvoril svoje brány
insert_photoGrüne Woche

Na podujatí budú diskutovať ministri poľnohospodárstva, vedúci predstavitelia poľnohospodárstva a potravinárskeho sektora z celého sveta. Ústrednou témou podujatia je ale svetová potravinová bezpečnosť.

BERLÍN. Na tohtoročnom medzinárodnom veľtrhu Grüne Woche /Zelený týždeň/ sa zúčastní viac ako 1600 vystavovateľov z 56 krajín, ktorý majú jedinečný priestor prezentovať sa na ploche približne 120 tisíc metrov štvorcových. Najväčšiu výmeru už tradične na pôde berlínskeho výstaviska zaberá Rusko. Holandsko, partnerská krajina v roku 2009 uvádza slogan „Kvalita zo susedstva“. Stredoázijská republika Kirgizsko sa na veľtrhu zúčastňuje prvýkrát.

O Grüne Woche sa mnohokrát hovorí ako o najprestížnejšej šou pre spotrebiteľov. Okrem podujatí pre laickú verejnosť, si ale toto podujatie drží aj výrazný kredit u odbornej verejnosti.

FOTO Grüne Woche: Fascinujúci otvárací ceremoniál.

Jedinečný program konferencie International Green Week Berlin (Medzinárodný Zelený týždeň v Berlíne) radí konferenciu do pozície svetovej najprestížnejšej udalosti v oblasti poľnohospodárstva. Prvý berlínsky summit ministrov poľnohospodárstva, druhá Medzinárodná konferencia ministrov poľnohospodárstva, Medzinárodné fórum pre potraviny a poľnohospodárstvo (IFAE), sú najdôležitejšími konferenciami v histórií Grüne Woche. Nemecký priemysel využíva Grüne Woche ako platformu pre diskusiu o riešeniach na zabezpečenie svetových dodávok potravín v okruhu tridsiatich ministrov poľnohospodárstva a viac ako tisíc expertov z poľnohospodárstva a potravinárskeho priemyslu.

FOTO Grüne Woche: ruský minister pôdohospodárstva so svojou nemeckou kolegyňou a ruský predseda vlády.

Grüne Woche je prísľubom ojedinelého zážitku pre širokú verejnosť. Atraktívne prehliadky a prezentácie približujúce typické regionálne produkty budú zahŕňať viac ako 100 000 špecialít z celého sveta, približne 10 000 domácich zvierat a 30 000 rastlín.

Očakáva sa, že do 25. januára navštívi podujatie viac ako 400 tisíc návštevníkov, vrátane 100 000 obchodníkov. Okrem toho bude k dispozícii denne 12 000 zamestnancov a servisného personálu, ktorí budú pracovať vo výstavných halách.

Počas 10 – dňového pásma obchodných prehliadok budú môcť experti a profesionáli navštíviť viac ako 300 konferencií, stretnutí a seminárov. Približne 150 politikov národnej a medzinárodnej scény avizovalo príchod spoločne so svojimi delegáciami.

Približne 5000 akreditovaných novinárov z viac ako 75 krajín, vrátane zástupcov Medzinárodnej federácie novinárov v poľnohospodárstve, ktorá má 40 pridružených členských krajín bude sprostredkovávať udalosti v Berlíne.

The International Green Week Berlin 2009 je organizovaný prostredníctvom Messe Berlin GmbH. Nekomerčnými sponzormi sú Nemecká únia farmárov (German Farmers’ Union – DBV) a Nemecký potravinársky priemysel ( Federation of German Food and Drink Industries – BVE).

Zelený týždeň 2009 je 74. podujatím v sérii od svojho debutu v roku 1926. Počas 83 rokov trvajúcej histórie sa veľtrhu zúčastnilo 73,500 vystavovateľov zo 119 krajín a brány výstaviska prekročilo viac ako 29.3 milióna návštevníkov (neberúc do úvahy návštevníkov IGW 2009).

Autor článku: Juraj Huba - poľnoinfo.sk, Miriam Gurínová – poľnoinfo.sk
Zdroj obrázku: Grüne Woche

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments