Zadajte hľadaný výraz

MPRV SR Z domova

Gazdovské trhy ponúknu typické slovenské špeciality

Gazdovské trhy ponúknu typické slovenské špeciality
insert_photoMP SR

Podporiť slovenských výrobcov potravín je cieľom Veľkonočného gazdovského dvora, ktorý organizuje Ministerstvo pôdohospodárstva (MP) SR v spolupráci s mestskými a krajskými samosprávami a veterinárnou správou. Gazdovské trhy sa uskutočnia od 3. do 5. apríla vo všetkých krajských mestách.

„Týmto spôsobom chceme prezentovať predaj z dvora priamo od farmárov a predajcov tradičných slovenských špecialít spotrebiteľovi,“ uviedol minister pôdohospodárstva SR Stanislav Becík.

V ponuke predajcov bude podľa jeho slov domáca kuchyňa, zabíjačka, mäso a mäsové výrobky, mliečne výrobky vrátane syrových korbáčikov, oštiepkov, pareníc, žinčice. Na predaj bude aj ovocie, vajcia, pekárenské výrobky a tradičný veľkonočný sortiment.

Podľa riaditeľa Krajskej veterinárnej a potravinovej správy v Nitre Milana Kajana budú stánky v meste pod Zoborom umiestnené na tržnici. Zatiaľ sa prihlásilo 23 predajcov z Nitrianskeho kraja. Ponuku výrobcov potravín by mali obohatiť ľudoví remeselníci, ktorí ponúknu typický veľkonočný sortiment.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: MP SR

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
1 Komentár
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
View all comments
Stanislav Otruba
Stanislav Otruba
12. apríl 2009 16:16

Zaujimavá tema,len čo je pravda.Najprv vyhodíme miliony korún aby sme zliklidovali dedinskú buržoaziu,následne utopíme miliardy na budovanie dedinského proletariátu a keď sa ukáže,že to stojí fajku dymu,tak sa pokúšame hrať na gazdov.Skutočný gazdovia v tejto krajine vymreli odchodom naších starých otcov na pravdu božiu.Možno sa sem tam ešte nájde nejaký… Celý komentár »