Zadajte hľadaný výraz

Článok dňa MPRV SR Z domova

Evidencia k žiadosti predložená byť musela, opraviť sa môže

Evidencia k žiadosti predložená byť musela, opraviť sa môže
insert_photoarchív poľnoinfo.sk

Pôdohospodárska platobná agentúra v tlačovej správe zaslanej vo štvrtok portálu poľnoinfo.sk informuje, že do 31. júla 2023 prijala 16 981 jednotných žiadostí. Aktuálne ich administruje, preveruje duplicity a ich kompletnosť.

„V tejto súvislosti kontrolujeme aj zákonnú povinnosť predkladať k žiadosti prílohu – Súpis prenajatých a vlastných pozemkov,“ informuje platobná agentúra.

PPA upozorňuje, že neúplná žiadosť nemôže byť agentúrou akceptovaná. V prípade, ak prijímateľ evidenciu prenajatých a vlastných pozemkov v stanovenom termíne predložil, ale nebola predložená správne, respektíve v správnom formáte v súlade s vyhláškou Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Slovenskej republiky č. 172/2018 Z. z. v platnom znení, bude si môcť takéto podanie dodatočne v určenej lehote opraviť.

„V prípade, že zistíme formálne nedostatky predložených príloh, vyzývame žiadateľov o doplnenie údajov v lehote 15 pracovných dní. Preto je dôležité, aby si žiadatelia sledovali svoje schránky a reagovali tak na výzvy v lehote. Doplnenie potrebných údajov je dôležité pre úspešné schválenie ich žiadosti,“ povedal Jozef Kiss, generálny riaditeľ PPA.

V rámci nového programového obdobia je povinnosťou žiadateľa o priame podpory predkladať spolu so žiadosťou elektronickú evidenciu prenajatých a vlastných pozemkov. PPA začala prijímať žiadosti o priame platby 17. apríla 2023. O podpory môžu poľnohospodári žiadať každý rok a platobná agentúra začína vyplácať finančné prostriedky po 1. decembri, pričom 95 percent platieb musí byť vyplatených do 30. júna nasledujúceho roka.

Autor článku: poľnoinfo.sk
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
1 Komentár
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
View all comments
kalman
kalman
4. august 2023 6:03

To vážne si niekto v tejto krajine myslí, že roľníci urobia vysporiadanie pôdy a komasácie? 35 rokov od revolúcie s tým nikto nič neurobil – len chaos na chaos a odrazu má roľník vypisovať excel tabuľky a vedenie MPSR a PPA sa tvária, že pôda je vysporiadaná. Zobudťe sa už… Celý komentár »