Zadajte hľadaný výraz

Z ekonomiky Živočíšna výroba

EÚ predpokladá v roku 2010 pokles produkcie hovädzieho mäsa

EÚ predpokladá v roku 2010 pokles produkcie hovädzieho mäsa
insert_photoarchív poľnoinfo.sk

Výsledky nedávneho výskumu trhu pracovnou skupinou EÚ ukázali pokles počtu stád vo väčšine európskych krajín, čo sa negatívne odrazilo na produkcii hovädzieho mäsa. Prognózy hovoria, že tento trend bude pokračovať aj v roku 2010.

Pokiaľ ide o výrobu produktov, Francúzsko zostáva najväčším producentom spomedzi 27 krajín EÚ – približne 1,51 milióna ton. Pri prognóze na rok 2010 treba poznamenať, že očakávané 6 percentné zvýšenie exportu živého hovädzieho dobytka, zníži objem francúzskej produkcie hovädzieho mäsa o takmer 3 % na 1,47 milióna ton. Takže úroveň dovozu do Francúzsku vzrastie takmer o 2 % na 400- tisíc ton.

Produkcia hovädzieho mäsa v Nemecku môže v roku 2009 poklesnúť o 7 percent a to v dôsledku poklesu stád, najmä mladých býkov a zvýšeného exportu živého hovädzieho dobytka. V roku 2010 sa v krajine predpokladá pokles produkcie mäsa, ako aj úrovne jeho spotreby.

Úplne opačná situácia je v Poľsku, kde sa tento rok zvýšila výroba hovädzieho mäsa o takmer 9 percent na 410 tisíc ton, avšak v budúcom roku sa očakáva 6 percentný pokles výroby.

Produkcia talianskej hovädziny bude v nasledujúcich 12 mesiacoch dobre podporovaná, keďže rast dovozu má pozitívny vplyv na výrobu.

Autor článku: Martin German - spracované zo zahraničných portálov pre poľnoinfo.sk
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments