Zadajte hľadaný výraz

Z domova Zaujímavosti

Esin Group: Sme v šoku o čom spolu hovorili obvinený Marcel H. a František Oravec

Esin Group: Sme v šoku o čom spolu hovorili obvinený Marcel H. a František Oravec
insert_photoTASR - František Oravec poľnohospodár z východného Slovenska

Spoločnosť Esin Group a.s., jej majitelia aj zamestnanci sú šokovaní zo zistení, ktoré vyplynuli z nahrávky rozhovoru medzi Marcelom H., ktorý je obvinený z prípravy násilného trestného činu a jeho bratrancom Františkom Oravcom, ktorý stojí na čele Iniciatívy poľnohospodárov a vedie s firmou Esin Group dlhoročné spory o pôdu. Nahrávku tohto rozhovoru pustil v rámci trestného konania na neverejnom pojednávaní súd v Košiciach v pondelok 13.mája 2019.

„Z prehratého rozhovoru nás mrazí. Hovorí sa tam o samopaloch, pištoliach, najatí Srbov, rozstrieľanom aute, fingovaní pokusu o vraždu, spútaní káblami a kopaní do rána. To sú veci o ktorých sa títo dvaja páni rozprávali počas toho, keď spolu preberali spory našej spoločnosti a Františka Oravca“, uvádza sa v stanovisku Esin Group.

Esin Group vedie s Oravcom dlhoročné spory. V trestnom konaní proti Marcelovi H. vystupuje Esin ako poškodená strana. Keď polícia v roku 2017 zadržala Marcela H. pri pokuse o nelegálny nákup výbušnín, pri nasledujúcej domovej prehliadke u neho okrem zbraní a streliva našla aj fotografie a iné presné údaje o osobách, majetku a miestach pohybu majiteľov Esin Group a niektorých jej zamestnancov. Okrem toho polícia zaistila aj nosiče na ktorých bol zaznamenaný rozhovor medzi Marcelom H. a Františkom Oravcom, ktorý teraz súd umožnil prehrať. Nahrávky sú súčasťou trestného spisu.

Autor článku: Esin Group
Zdroj obrázku: TASR - František Oravec poľnohospodár z východného Slovenska

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
4 Komentárov
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
View all comments
jm
jm
16. máj 2019 22:31

Zaujímavý spôsob obhajoby.

jan
jan
16. máj 2019 23:24

p.Huba skuste prosim vypočut aj p.Oravca a napisat.budete velmi prekvapeny

abrakadabra
abrakadabra
19. máj 2019 20:41
Odpoveď na  jan

ako nic v zlom ale media nepocuvaju nikoho ineho ako tych dvoch Oravca a Magdoska…. podvodnik a kozmetikar kazia dobre meno celeho polnohospodarstva v spolocnosti… pritom je jedno ci esin vyda nejake prehlasenie… skor je zaujimave preco media neponukaju vyjadrenie oboch stran – aby bolo zrejme ze ide o obchodnú… Celý komentár »

vidiečan
vidiečan
17. máj 2019 10:21

Zlodej kričí, chyťte zlodeja.