Zadajte hľadaný výraz

AX 2019 Okrúhle stoly
Tatra banka 2018-12
Pottinger 2018
Z domova Zaujímavosti

Esin Group: Sme v šoku o čom spolu hovorili obvinený Marcel H. a František Oravec

chat_bubbleKomentáre: 4 visibilityZobrazenia: 1569
UniCredit Bank 2018

Spoločnosť Esin Group a.s., jej majitelia aj zamestnanci sú šokovaní zo zistení, ktoré vyplynuli z nahrávky rozhovoru medzi Marcelom H., ktorý je obvinený z prípravy násilného trestného činu a jeho bratrancom Františkom Oravcom, ktorý stojí na čele Iniciatívy poľnohospodárov a vedie s firmou Esin Group dlhoročné spory o pôdu. Nahrávku tohto rozhovoru pustil v rámci trestného konania na neverejnom pojednávaní súd v Košiciach v pondelok 13.mája 2019.

„Z prehratého rozhovoru nás mrazí. Hovorí sa tam o samopaloch, pištoliach, najatí Srbov, rozstrieľanom aute, fingovaní pokusu o vraždu, spútaní káblami a kopaní do rána. To sú veci o ktorých sa títo dvaja páni rozprávali počas toho, keď spolu preberali spory našej spoločnosti a Františka Oravca“, uvádza sa v stanovisku Esin Group.

Esin Group vedie s Oravcom dlhoročné spory. V trestnom konaní proti Marcelovi H. vystupuje Esin ako poškodená strana. Keď polícia v roku 2017 zadržala Marcela H. pri pokuse o nelegálny nákup výbušnín, pri nasledujúcej domovej prehliadke u neho okrem zbraní a streliva našla aj fotografie a iné presné údaje o osobách, majetku a miestach pohybu majiteľov Esin Group a niektorých jej zamestnancov. Okrem toho polícia zaistila aj nosiče na ktorých bol zaznamenaný rozhovor medzi Marcelom H. a Františkom Oravcom, ktorý teraz súd umožnil prehrať. Nahrávky sú súčasťou trestného spisu.

Autor článku: Esin Group
Zdroj obrázku: TASR – František Oravec poľnohospodár z východného Slovenska

Odber nových článkov na e-mail

Máte záujem stať sa pravidelným odoberateľom článkov z portálu poľnoinfo.sk? 1354 čitateľov od nás dostáva čerstvé informácie priamo na email každé ráno. Nečakajte a pridajte sa k nim aj vy.

4 komentáre

 1. jm
  16. mája 2019

  Zaujímavý spôsob obhajoby.

  Odpovedať
 2. jan
  16. mája 2019

  p.Huba skuste prosim vypočut aj p.Oravca a napisat.budete velmi prekvapeny

  Odpovedať
  1. abrakadabra
   19. mája 2019

   ako nic v zlom ale media nepocuvaju nikoho ineho ako tych dvoch Oravca a Magdoska…. podvodnik a kozmetikar kazia dobre meno celeho polnohospodarstva v spolocnosti… pritom je jedno ci esin vyda nejake prehlasenie… skor je zaujimave preco media neponukaju vyjadrenie oboch stran – aby bolo zrejme ze ide o obchodnú hadku nie o narodnoslobodzovaci boj… v beznych novinach je oravec a jeho nazor monopolom, to sa pri sporoch nerobi

 3. vidiečan
  17. mája 2019

  Zlodej kričí, chyťte zlodeja.

  Odpovedať

Komentujte

Všetky polia sú povinné. Vaša emailová adresa nebude zverejnená a slúži iba ako ochrana pred spamom. Ak sa váš komentár v článku nezobrazí ihneď po jeho odoslaní, zachytila ho automatická antispamová ochrana. V tom prípade nás prosím kontaktujte a my daný komentár dohľadáme a manuálne schválime.