Zadajte hľadaný výraz

Z ekonomiky Zaujímavosti

Dôvody zrušenia súťaže na pozemkové úpravy nezverejnili

pozemkové úpravy
insert_photoarchív poľnoinfo.sk

Úrad pre verejné obstarávanie (ÚVO) odmieta kritiku za zrušené verejné obstarávanie na Vypracovanie a vykonanie projektov pozemkových úprav v regiónoch Slovenskej republiky. Súťaž vyhlásilo Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR a mala vyriešiť rozdrobenosť pozemkov na približne piatich percentách územia Slovenska. Dôvody zrušenia súťaže ÚVO zatiaľ nezverejnil.

„Úrad v danej fáze ešte nemôže ozrejmiť svoje rozhodnutie, keďže voči nemu bolo podané odvolanie a o celej veci rozhodne rada úradu,“ informoval ÚVO.

Predseda úradu Miroslav Hlivák v stredu vysvetlil postoj úradu predsedovi Združenia miest a obcí Slovenska Michalovi Sýkorovi.

„Keďže táto súťaž je predmetom záujmu samosprávy, pána Sýkoru som ubezpečil, že úrad koná striktne podľa zákona a v čase, keď bude právoplatne rozhodnuté, ozrejmí svoje právne závery,“ uviedol Hlivák.

Sýkora upozornil, že nevykonanie pozemkových úprav „do značnej miery ovplyvňuje rozvoj obcí, investičné akcie, výber miestnych daní, poľnohospodársku činnosť, regionálne rozdiely a možnosť realizovať environmentálne opatrenia s cieľom zvýšenia ekologickej stability územia a zadržiavania vody v krajine.“

Do dnešného dňa boli podľa neho vykonané projekty pozemkových úprav na území približne 12 % rozlohy SR a od roku 2009 neboli zadané žiadne projekty komplexných pozemkových úprav.

„Počkáme na právoplatné uzavretie danej veci a následne budeme komunikovať aj s inými orgánmi, ako je napríklad ministerstvo pôdohospodárstva,“ dodal Sýkora.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments