Zadajte hľadaný výraz

Branding VUB 2019 Jar LEFT
Branding VUB 2019 Jar RIGHT
Branding VUB 2019 Jar TOP
Tatra banka 2018-12
Pottinger 2018
Z ekonomiky Zaujímavosti

Dôvody zrušenia súťaže na pozemkové úpravy nezverejnili

chat_bubbleKomentáre: 0 visibilityZobrazenia: 486
pozemkové úpravy
UniCredit Bank 2018

Úrad pre verejné obstarávanie (ÚVO) odmieta kritiku za zrušené verejné obstarávanie na Vypracovanie a vykonanie projektov pozemkových úprav v regiónoch Slovenskej republiky. Súťaž vyhlásilo Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR a mala vyriešiť rozdrobenosť pozemkov na približne piatich percentách územia Slovenska. Dôvody zrušenia súťaže ÚVO zatiaľ nezverejnil.

„Úrad v danej fáze ešte nemôže ozrejmiť svoje rozhodnutie, keďže voči nemu bolo podané odvolanie a o celej veci rozhodne rada úradu,“ informoval ÚVO.

Predseda úradu Miroslav Hlivák v stredu vysvetlil postoj úradu predsedovi Združenia miest a obcí Slovenska Michalovi Sýkorovi.

„Keďže táto súťaž je predmetom záujmu samosprávy, pána Sýkoru som ubezpečil, že úrad koná striktne podľa zákona a v čase, keď bude právoplatne rozhodnuté, ozrejmí svoje právne závery,“ uviedol Hlivák.

Sýkora upozornil, že nevykonanie pozemkových úprav „do značnej miery ovplyvňuje rozvoj obcí, investičné akcie, výber miestnych daní, poľnohospodársku činnosť, regionálne rozdiely a možnosť realizovať environmentálne opatrenia s cieľom zvýšenia ekologickej stability územia a zadržiavania vody v krajine.“

Do dnešného dňa boli podľa neho vykonané projekty pozemkových úprav na území približne 12 % rozlohy SR a od roku 2009 neboli zadané žiadne projekty komplexných pozemkových úprav.

„Počkáme na právoplatné uzavretie danej veci a následne budeme komunikovať aj s inými orgánmi, ako je napríklad ministerstvo pôdohospodárstva,“ dodal Sýkora.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

Odber nových článkov na e-mail

Máte záujem stať sa pravidelným odoberateľom článkov z portálu poľnoinfo.sk? 1336 čitateľov od nás dostáva čerstvé informácie priamo na email každé ráno. Nečakajte a pridajte sa k nim aj vy.

Komentujte

Všetky polia sú povinné. Vaša emailová adresa nebude zverejnená a slúži iba ako ochrana pred spamom. Ak sa váš komentár v článku nezobrazí ihneď po jeho odoslaní, zachytila ho automatická antispamová ochrana. V tom prípade nás prosím kontaktujte a my daný komentár dohľadáme a manuálne schválime.