Zadajte hľadaný výraz

Článok dňa MPRV SR Z domova

Vieme prví: Dlho vyberaný riaditeľ PPA končí. Prstom ukazuje na námestníčku agentúry

Vieme prví: Dlho vyberaný riaditeľ PPA končí. Prstom ukazuje na námestníčku agentúry
insert_photoPPA - Marián Bulla

Cirkus okolo výberu generálneho riaditeľa Pôdohospodárskej platobnej agentúry trval niekoľko mesiacov. Jeho principálom bol vtedajší minister Ján Mičovský. Ten postupne vyhlásil niekoľko výberových konaní a po poslednom sa rozhodol, že ani jedného z víťazov nevymenuje za generálneho riaditeľa PPA. Marián Bulla sa stal výkonným riaditeľom a druhého víťaza (Juraj Krátky), ktorého tiež odporučila výberová komisia, ministerstvo vraj ani neoslovilo. Šéfom platobnej agentúry tak zostal Jaroslav Jánoš. Po necelých dvoch mesiacoch dnes na platobnej agentúre končí aj Marián Bulla. Vo svojom maile zamestnancom PPA popisuje dôvody a atmosféru v najsledovanejšej rezortnej inštitúcii.

Výkonný riaditeľ hovorí o nedôveryhodnej námestníčke

„Zo všetkých strán počujeme, ako sa ide stať z agentúry dôveryhodná inštitúcia. Kto by nechcel, všakže? Pri svojom vynútenom odchode si kladiem otázku, aká dôveryhodná táto agentúra bude, ak spoluautorkou radikálnych zmien je nedôveryhodná osoba, námestníčka generálneho riaditeľa, pani Petra Svobodová,“ pýta sa v maile pre zamestnancov PPA Marián Bulla.

Na námestníčku agentúry upozornil v polovici júna aj Ladislav Ďurkovič, vedúci oddelenia komunikácie na PPA. Vybraným novinárom poskytol svoje osobné stanovisko na vedenie PPA.

„Dnes mám pocit, že agentúru riadi skôr námestníčka Petra Svobodová, ktorá v marci po neúspešných snahách uchytiť sa inde, keďže po voľbách musela opustiť ministerstvo spravodlivosti, kde za vlády Smeru bola vo vysokej funkcii, nastúpila do PPA,“ informoval vtedy Ďurkovič.

Jej pozíciu v polovici júna obhajoval Jaroslav Jánoš, vtedajší šéf agentúry. Pre poľnoinfo.sk uviedol, že Petra Svobodová určite neriadi celú agentúru. Vo svojom stanovisku Jánoš napísal, že Svobodová riadi Sekciu informačných technológií, Odbor hospodárskej správy a Osobný úrad.

Ďurkovič vtedy upozornil, že ako bývalá zamestnankyňa ministerstva spravodlivosti mala na PPA zamestnať „kopec známych“ z ministerstva spravodlivosti.

Fotka

„Moja skúsenosť je, že aktívne bráni procesom transparentnosti. Jej fotografiu medzi členmi vedenia PPA nenájdete,“ uviedol hovorca PPA.

Jaroslav Jánoš pre poľnoinfo.sk obhajoval, že námestníčka nemá fotografiu medzi zamestnancami vedenia PPA z dôvodu, že „ide o osobný vzdor pani námestníčky voči nátlakovým metódam pána Ďurkoviča. Jeho argumentácia a presvedčovacie metódy sú pre veľa ľudí na PPA neprijateľné.“

Faktom je, že po mesiaci od Ďurkovičovho mailu a poukázania na to, že námestníčku nenájdeme medzi fotografiami manažmentu, PPA stiahla zo svojej podstránky všetky fotografie členov vedenia.

Marián Bulla nezostáva nič dlžný rétorike Ladislava Ďurkoviča a o námestníčke PPA sa vyjadruje podobne kriticky.

„Zrejme aj zásluhou tejto našej kolegyne odchádzajú z PPA mnohí šikovní a spoľahliví ľudia, ktorí majú smolu, že dlhé roky pracujú v inštitúcii, nad ktorou sa vznášajú tiene minulosti a nezvládnuté riadenie,“ uviedol v dnešnom maile Marián Bulla.

Spochybňuje aj transformáciu PPA, koncepčnosť, komunikáciu s expertmi a nové manažérske zručnosti, ktoré prezentovali  včera, počas tlačového brífingu, nový generálny riaditeľ PPA Jozef Kiss a minister Samuel Vlčan.

„Bodaj by to bola pravda. Zatiaľ sme však videli len nekomunikáciu, nezáujem o skutočné problémy, kádrový apartheid a skutočných expertov s výpoveďami v rukách,“ napísal na poludnie svojim kolegom Marián Bulla.

Portál poľnoinfo.sk požiadal o reakciu k námestníčke PPA rezortné ministerstvo aj komunikačný odbor platobnej agentúry. Prípadné vyjadrenie doplníme na koniec článku.

Autor článku: Juraj Huba - poľnoinfo.sk
Zdroj obrázku: PPA - Marián Bulla

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
2 Komentárov
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
View all comments
Števko
Števko
16. júl 2021 8:07

Mám rovnaký názor na p. Slobodovu dokonca som ju videl v akcii a tá pani pri všetkej úcte nemá vystupovanie a o odbornosti ani nehovorím. Na sekciách ktoré akože riadi nemá odbornosť kvalifikáciu a tobôž nie vystupovanie. Zamestnancov riadi strachom a vydieraním a vykonštruovanými klamstvami. Je to hrôza a strach… Celý komentár »

Števko
Števko
16. júl 2021 8:13
Odpoveď na  Števko

Pardon automatické korekcie p. Svobodova