Zadajte hľadaný výraz

Branding VUB 2019 Jar LEFT
Branding VUB 2019 Jar RIGHT
Branding VUB 2019 Jar TOP
Tatra banka 2018-12
Pottinger 2018
Poľnovízia Z domova

Chrenek: Nikdy nebolo v slovenskom poľnohospodárstve toľko peňazí, ako je teraz

chat_bubbleKomentáre: 11 visibilityZobrazenia: 1557
UniCredit Bank 2018

„Na Slovensko prišlo do priamych platieb toľko prostriedkov, ako nikdy predtým. Napriek tomu sa obchodná bilancia nezlepšila. Skôr naopak,“ hovorí v rozhovore pre poľnovíziu Dušan Chrenek z Generálneho riaditeľstva pre poľnohospodárstvo a rozvoj vidieka Európskej komisie.

Autor článku: poľnoinfo.sk
Zdroj obrázku: poľnoinfo.sk

Odber nových článkov na e-mail

Máte záujem stať sa pravidelným odoberateľom článkov z portálu poľnoinfo.sk? 1336 čitateľov od nás dostáva čerstvé informácie priamo na email každé ráno. Nečakajte a pridajte sa k nim aj vy.

11 komentárov

 1. Realista
  17. októbra 2018

  A kde su?

  Odpovedať
 2. Pedro
  17. októbra 2018

  Dobre investované. Do tých SUV zaparkovanými pred kongresovými sálami v ktorých sa plače nad nespravodlivosťou CAP voči SK.

  Odpovedať
 3. realista
  17. októbra 2018

  pre „Realistu“ – kde sú ? v rukách bánk a investorov, veď z niečoho treba splácať finančné náklady na akvizície poľnopodnikov a pozemkov….

  Odpovedať
 4. stivko
  18. októbra 2018

  pekne hovorí ale voči tým n SUV a „podnikateľom z dánska, tal. atd“ nemáte šancu bojovať… a na čom chceme farmárčiť ked min. 30 % pôdy je v rukách cudzincov, ktorú nakúpili cez rôzne obkluky zákona..Neskoro je plakať nad rozliatym mliekom…..

  Odpovedať
 5. Fero
  18. októbra 2018

  No to je ukážka reči o všetkom dookola a o ničom!Lepsie lokálne potraviny,malí ,veľkí farmári ,rodinne farmy,aby ľudia videli aké potraviny sa dorábajú a k tomu veľký kopec peňazí ,aký tu este nebol tiez pán redaktor to Dý Ďí AGRI. No hrôza.A ak už tak aspon hovorte po slovensky /Dé Gé AGRI/

  Odpovedať
 6. Robo
  18. októbra 2018

  Re: stivko. Máš pravdu. Na Slovensku sa prijal zákon (140/2014), ktorý neskutočne nahráva výkupu slovenskej pôdy cudzincami. To preto, lebo zakazuje našim, slovenským občanom, fyzickým osobám kúpiť pôdu a začať podnikať v poľnohospodárstve. Takže Dáni, Rakúšania, Holanďania, Číňania majú voľné ruky, žiadna konkurencia v podobe domácich občanov. Zákon je na Ústavnom súde od r.2014, lenže ten samozrejme „nevie“ rozhodnúť. Prečo, to je každému jasné.

  Odpovedať
 7. agrisato
  18. októbra 2018

  Pán Chrenek má bohužiaľ pravdu! A predsa ich necítime. ,,…kde asi udelali soudruzi z NDR chybu…???!!!“

  Odpovedať
 8. jan
  18. októbra 2018

  p.Stivko prave kvoli tymto veciam farmari z Tyršovho nabrežia zakladaju celoslovensku iniciativu polnohospodarov a ako prve dva body ktore mienime urobit je okamzite zastavenie predaja pody cudzincom aj cez ich biele koniky slovakov a otvorenie zakona 504 aby bol prisposobeny najme malym,strednym a mladym farmarom.v novembri sa uskutočni prve valne zhromazdenie a prijimanie členov.ak by mal niekto zaujem mozte ma kontaktovat na j511@centrum.sk

  Odpovedať
 9. Stano
  19. októbra 2018

  p.Stivko a spol. máte pravdu, ale už je neskoro zakladať nejakú iniciatívu, veď tu bol návrh zákona obmedziť nákup pôdy pre právnické osoby do 700 ha a fyzické do 200 ha. Kde uviazol tento zákon, hádajte tak o akú iniciatívu sa snažíte. Za každým nákupom a predajom je náš slovenský farmár, alebo podnikateľ. Skúste si preveriť, kto predal zahraničným firmám celé podniky, no predsa my Slováci a ani zákon to nevyrieši, lebo ak zakáže predávať pozemky tak sa im predajú celé spoločnosti, alebo firmy a je to obídené, budú ju užívať beztak lebo sa dostanú ako následníci po bývalých užívateloch. Chýba nám Slovákom pocit vlastenectva, ktorý rýchlo prekryje vidina peňazí. Skúste si ísť do Dánska, Holandska a pod. kúpiť pozemky a zbadáte, ako to tam beží. Oni takých vlastizradcov nemajú sú spätí s pozemkami historicky bez obdobia kolektivizácie . Čo môžete očakávať od majiteľa pozemkov, ktorý pracuje v automobilke má na dedine pôdu, jeho prvoradým záujmom je čím viac za ňu dostať a môžeme my farmári dať za ha pozemku 9 až 10 tis. €, ako to robia tí zahraničníci , takže musíme sa nato len smutne prizerať.

  Odpovedať
 10. Robo
  19. októbra 2018

  Pôdu ešte stále v drvivej väčšine vlastnia fyzické osoby- je ich myslím cca 1,5 milióna. Podnik síce predajú, ale v podstate čo sa týka pôdy tak predajú „iba“ nájomné zmluvy. To by ešte nebolo to najhoršie. Lenže vzápätí spravidla začnú zahraniční majitelia od vlastníkov pôdu vykupovať. Na celom tom zákone mi nejde do hlavy jedna vec. Prečo by nemohol pôdu vo svojej vlastnej krajine kúpiť slovenský občan a začať hospodáriť ? Tu niečo nesedí.

  Odpovedať
 11. stary gazda
  2. novembra 2018

  rozmyslajme sedliacky čo je to za pravo ked pri predaji podniku prechadzaju NAJOMNE zmluvy na noveho vlastnika dokonca aj SPF tato poda bi mala byt ponuknuta mladym farmarom taku istu sprostost vymyslel p Bela s 504 udajne pre mladych fa…. ale oni nedostanu nič lebo je to šite pre DEVELOPEROV VYKUPILY ZA 0,5PREDAJU ZA50 toje biznis pre koaliciu

  Odpovedať

Komentujte

Všetky polia sú povinné. Vaša emailová adresa nebude zverejnená a slúži iba ako ochrana pred spamom. Ak sa váš komentár v článku nezobrazí ihneď po jeho odoslaní, zachytila ho automatická antispamová ochrana. V tom prípade nás prosím kontaktujte a my daný komentár dohľadáme a manuálne schválime.