Zadajte hľadaný výraz

Poľnovízia Z domova

Chrenek: Nikdy nebolo v slovenskom poľnohospodárstve toľko peňazí, ako je teraz

“Na Slovensko prišlo do priamych platieb toľko prostriedkov, ako nikdy predtým. Napriek tomu sa obchodná bilancia nezlepšila. Skôr naopak,” hovorí v rozhovore pre poľnovíziu Dušan Chrenek z Generálneho riaditeľstva pre poľnohospodárstvo a rozvoj vidieka Európskej komisie.

Autor článku: poľnoinfo.sk
Zdroj obrázku: poľnoinfo.sk

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
11 Komentárov
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
View all comments
Realista
Realista
17. október 2018 21:40

A kde su?

Pedro
Pedro
17. október 2018 21:44

Dobre investované. Do tých SUV zaparkovanými pred kongresovými sálami v ktorých sa plače nad nespravodlivosťou CAP voči SK.

realista
realista
17. október 2018 23:40

pre “Realistu” – kde sú ? v rukách bánk a investorov, veď z niečoho treba splácať finančné náklady na akvizície poľnopodnikov a pozemkov….

stivko
stivko
18. október 2018 5:18

pekne hovorí ale voči tým n SUV a “podnikateľom z dánska, tal. atd” nemáte šancu bojovať… a na čom chceme farmárčiť ked min. 30 % pôdy je v rukách cudzincov, ktorú nakúpili cez rôzne obkluky zákona..Neskoro je plakať nad rozliatym mliekom…..

Fero
Fero
18. október 2018 7:55

No to je ukážka reči o všetkom dookola a o ničom!Lepsie lokálne potraviny,malí ,veľkí farmári ,rodinne farmy,aby ľudia videli aké potraviny sa dorábajú a k tomu veľký kopec peňazí ,aký tu este nebol tiez pán redaktor to Dý Ďí AGRI. No hrôza.A ak už tak aspon hovorte po slovensky /Dé… Celý komentár »

Robo
Robo
18. október 2018 19:11

Re: stivko. Máš pravdu. Na Slovensku sa prijal zákon (140/2014), ktorý neskutočne nahráva výkupu slovenskej pôdy cudzincami. To preto, lebo zakazuje našim, slovenským občanom, fyzickým osobám kúpiť pôdu a začať podnikať v poľnohospodárstve. Takže Dáni, Rakúšania, Holanďania, Číňania majú voľné ruky, žiadna konkurencia v podobe domácich občanov. Zákon je na… Celý komentár »

agrisato
agrisato
18. október 2018 22:06

Pán Chrenek má bohužiaľ pravdu! A predsa ich necítime. ,,…kde asi udelali soudruzi z NDR chybu…???!!!”

jan
jan
18. október 2018 22:50

p.Stivko prave kvoli tymto veciam farmari z Tyršovho nabrežia zakladaju celoslovensku iniciativu polnohospodarov a ako prve dva body ktore mienime urobit je okamzite zastavenie predaja pody cudzincom aj cez ich biele koniky slovakov a otvorenie zakona 504 aby bol prisposobeny najme malym,strednym a mladym farmarom.v novembri sa uskutočni prve valne… Celý komentár »

Stano
Stano
19. október 2018 11:22

p.Stivko a spol. máte pravdu, ale už je neskoro zakladať nejakú iniciatívu, veď tu bol návrh zákona obmedziť nákup pôdy pre právnické osoby do 700 ha a fyzické do 200 ha. Kde uviazol tento zákon, hádajte tak o akú iniciatívu sa snažíte. Za každým nákupom a predajom je náš slovenský… Celý komentár »

Robo
Robo
19. október 2018 21:10

Pôdu ešte stále v drvivej väčšine vlastnia fyzické osoby- je ich myslím cca 1,5 milióna. Podnik síce predajú, ale v podstate čo sa týka pôdy tak predajú “iba” nájomné zmluvy. To by ešte nebolo to najhoršie. Lenže vzápätí spravidla začnú zahraniční majitelia od vlastníkov pôdu vykupovať. Na celom tom zákone… Celý komentár »

stary gazda
stary gazda
2. november 2018 22:37

rozmyslajme sedliacky čo je to za pravo ked pri predaji podniku prechadzaju NAJOMNE zmluvy na noveho vlastnika dokonca aj SPF tato poda bi mala byt ponuknuta mladym farmarom taku istu sprostost vymyslel p Bela s 504 udajne pre mladych fa…. ale oni nedostanu nič lebo je to šite pre DEVELOPEROV… Celý komentár »