Zadajte hľadaný výraz

Branding Ematech 2020-07 LEFT
Branding Ematech 2020-07 RIGHT
Branding Ematech 2020-07 TOP
Živočíšna výroba Zo sveta

Chovateľa v Poľsku zožrali svine

Chovateľa v Poľsku zožrali svine

Chovateľa žijúceho neďaleko Lubinu na juhozápade Poľska zožrali svine, ktoré choval. Miestne médiá informovali, že 72 ročného muža videli susedia naposledy vlani na Silvestra.

Keď sa jeden z nich minulú stredu (8. januára 2020) zašiel pozrieť, či sa niečo nestalo, našiel len niekoľko kostí. Veterinárna správa v utorok (14. januára 2020) rozhodla, že viac ako desať ošípaných, ktoré mužovi patrili, bude utratených.

Kedy presne muž zomrel, nie je jasné. Prokurátor, ktorý prípad vyšetruje, uviedol, že muž pil veľké množstvo alkoholu. Ošípané nemal zavreté v chlieve, pobehovali voľne po pozemku, kde muž žil.

Pitva preukázala, že ho skutočne zožrali ošípané. Nie je však jasné, čo presne bolo príčinou smrti. Podľa jednej z hypotéz dostal infarkt a zomrel, podľa inej sa mu urobilo nevoľno po konzumácii alkoholu, spadol a napadli ho svine, informuje portál gazeta.pl.

Autor článku: ČTK
Zdroj obrázku: TASR

Odber nových článkov na e-mail

Máte záujem stať sa pravidelným odoberateľom článkov z portálu poľnoinfo.sk? 1572 čitateľov od nás dostáva čerstvé informácie priamo na email každé ráno. Nečakajte a pridajte sa k nim aj vy.

Komentujte

Všetky polia sú povinné. Vaša emailová adresa nebude zverejnená a slúži iba ako ochrana pred spamom. Ak sa váš komentár v článku nezobrazí ihneď po jeho odoslaní, zachytila ho automatická antispamová ochrana. V tom prípade nás prosím kontaktujte a my daný komentár dohľadáme a manuálne schválime.